Културна програма за месец ноември 2011

четвъртък, 27 октомври 2011
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец ноември 2011

 

 

 

 

1 НОЕМВРИ - ДЕН НА НАРОДНИТЕ БУДИТЕЛИ

31 октомври и 1 ноември

По повод 1 ноември - Ден на народните будители

Регионалният исторически музей - Бургас
Археологическа експозиция, ул. "Богориди"
Етнографска експозиция, "Славянска" 69
Историческа експозиция, ул. "Лермонтов"
Природонаучна експозиция, ул. "Фтинов"

Ден на отворените врати за ученици и преподаватели от 10.00 до 17.30 часа

1 ноември - вторник

По повод 1 ноември - Ден на народните будители
Приморски парк
10.00 часа
Поднасяне на венци и цветя от ученици и учители на паметниците на възрожденците, дали име на училищата им

1 ноември - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
"Бившата жена на моя живот" от Жозиан Баласко

1 ноември - вторник

Държавна опера - Бургас
зала Опера, ул. "Климент Охридски" 2
19. 00 часа
"Бохеми" - опера в четири действия от Джакомо Пучини

2 ноември - сряда

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
11.00 часа
"Червената шапчица" по Шарл Перо
и
12.30 часа
"Червената шапчица" по Шарл Перо

2 - 30 ноември

Държавна опера - Бургас
Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64
училища в Бургас и региона
Образователен цикъл симфонични концерти
"Оркестърът - инструменти и звук"
С участието на оркестъра на Държавна опера - Бургас
Водещ Илиана Гъбева

3 ноември - четвъртък

Държавна опера - Бургас
зала Опера, ул. "Климент Охридски" 2
19. 00 часа
"Севилският бръснар" - Комична опера в три действия от Джоакино Росини

4 ноември - петък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
"Горката Франция" от Жан Ко

5 НОЕМВРИ - АРХАНГЕЛОВА ЗАДУШНИЦА

5 ноември - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Спящата красавица"

5 ноември - събота

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
11.00 часа
"Червената шапчица" по Шарл Перо

5 ноември - събота

Военен клуб - Бургас, ул. "Христо Ботев" 46
11.30 часа
Поднасяне на венци и цветя пред Паметника на 24-ти Черноморски пехотен полк по повод Архангелова Задушница
Организатори: Военноморска база - Бургас, Община Бургас

6 ноември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Спящата красавица"

7 ноември - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
"Омайна нощ" от Жозиан Баласко

7 - 20 ноември

Дружество на Бургаските художници
Изложбена зала, ул. "Александровска" 21
Изложба на Ирена Иванова, Севдалина и Бисер Проданови

8 ноември -

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
"Архитектът и императорът на Асирия" от Фернандо Арабал

8 ноември - вторник

Държавна опера - Бургас
зала Опера, ул. "Климент Охридски" 2
19. 00 часа
"Дон Жуан" - опера в две действия от В. А. Моцарт

11 ноември - петък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
11.00 часа
"Котаракът с чизми" по Шарл Перо

11 ноември - петък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
"Българският модел - 20 години по-късно" по Станислав Стратиев

11 ноември - петък

Държавна опера - Бургас
зала Опера, ул. "Климент Охридски" 2
19. 00 часа
"Ангели през ада" - рок балет по музика на Вангелис, Алън Парсънс Проджект, Бийтълс, Йелоу, Пинк Флойд, Куин, Роджър Уотърс

12 ноенври - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Цар Дроздобрад"

12 ноември - събота

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
11.00 часа
"Котаракът с чизми" по Шарл Перо

13 ноември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Цар Дроздобрад"

15 ноември - 1 декември

БХГ "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
Откриване: 18.00 часа
"Клубът" - групова изложба

15 ноември - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
ПРЕМИЕРА
"Изгубени в звездите" по Семьон Злотников

16 ноември - сряда

Дом на културата "Лукойл Нефтохим" - Бургас
19.00 часа
"Любов, щастие и милиони"
Театрална постановка на НТ "Иван Вазов" - гр. София и ДКТ "Иван Димов" - гр. Хасково

17 ноември - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
10.30 часа
"Червената шапчица" по Шарл Перо
и
13.00 часа
"Червената шапчица" по Шарл Перо

17 ноември - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
Гостува ТПЦ "Йордан Йовков" - гр. Добрич
"Женитба" от Н. В. Гогол

17 ноември - четвъртък
Държавна опера - Бургас
зала Опера, ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
"Хубавата Елена" - комична опера от Жак Офенбах

19 ноември - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
ПРЕМИЕРНО ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
"Тумба лумба"

19 ноември - събота

Държавна опера - Бургас
Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64
19. 00 часа
Камерен концерт
С участието на солисти на Държавна опера - Бургас

20 ноември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
ПРЕМИЕРНО ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
"Тумба лумба"

21 НОЕМВРИ - ДЕН НА ХРИСТИЯНСКОТО СЕМЕЙСТВО

21 ноември - понеделник

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски"
ул. "Митрополит Симеон" 24
17.30 часа
По случай Деня на християнското семейство
Концерт на Детски хор "Милка Стоева" с диригент Светла Стоева
Организатор: Младежки културен център, Черноморска асоциация на жените

21 ноември - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
"Облак рай" по Георгий Николаев
и кино-сценария на филма "Облак Рай" на Николай Достал

22 ноември - четвъртък

Дом на културата "Лукойл Нефтохим" - Бургас
19.00 часа
"Български разкази" - моноспектакъл на Мариус Куркински

23 ноември - сряда

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
"Бившата жена на моя живот" от Жозиан Баласко

24 ноември - четвъртък

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
10.30 часа
"Котаракът с чизми" по Шарл Перо
и
13.00 часа
"Котаракът с чизми" по Шарл Перо

26 ноември - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Червената шапчица"

26 ноември - събота

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
"Архитектът и императорът на Асирия" от Фернандо Арабал

27 ноември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Малкият Мук"

27 ноември - неделя

По повод 6 декември - празник на Св. Николай Чудотворец - ден на Бургас
Университет "Проф. д-р Асен Златаров" - град Бургас
10.00 часа
XIV Регионално състезание по математика и информационни технологии
"Св. Николай Чудотворец"
Организатори: Съюз на математиците в България - секция Бургас,
Университет "Проф. д-р Асен Златаров" - град Бургас

28 ноември - понеделник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
"Балкански аристократи" по Любинка Бобич

28 ноември - понеделник

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Представяне творчеството на Петко Росен:
Съчинения том II "На Енювден" и Съчинения том III "От Дунав до Бяло море"

29 ноември - вторник

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
"Българският модел" по Станислав Стратиев

29 ноември - вторник

По повод 6 декември - празник на Св. Николай Чудотворец - ден на Бургас
Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски"
Иконна зала, ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Никулденска изложба на авторски икони

30 ноември - сряда

ДТ "Адриана Будевска", ул. "Цар Асен" 36А
Гостува ДКТ "Константин Величков" - гр. Пазарджик
19.00 часа
Хотел "Бевърли Хилс", Калифорния от Нийл Саймън

30 ноември - сряда

Дом на културата "Лукойл Нефтохим" - Бургас
19.30 часа
"Халосник" от Цанко Цанковски
Театрална постановка на ДТ "Рачо Стоянов" - гр. Габрово30 ноември - сряда
Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала "Петя Дубарова", (ет.II)
18.00 часа
"Спомен за крилете"
Музикално-драматичен моноспектакъл по текстове на Стратиев
с песни и изпълнение на Христо Граматиков

30 ноември - 2 декември

По повод 6 декември - празник на Св. Николай Чудотворец - ден на Бургас
Втора Национална конференция по предучилищно възпитание

ПРОГРАМА

30 ноември - сряда
Бургаски Свободен университет, зала "Изток"
14.00 часа - Откриване на конференцията
14.45 часа - 17.00 часа - Пленарни доклади

1 декември - четвъртък

Бургаски Свободен университет
9.00 часа - 12.00 часа - Работа по секции
13.00 часа - 16.00 часа - Работа по секции
17.00 часа - Концерт - ДТ"А.Будевска", ул."Цар Иван Асен" 36 А

2 декември - петък

Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала "Георги Баев", (ет.I)
Зала"Петя Дубарова", (ет.II)
9.00 часа - 10.45 часа - Открити педагогически практики
11.00 часа - 12.30 часа - Посещение в ОДЗ № 1 "Морска звезда" и ОДЗ № 9 "Делфин", к/с "Меден Рудник"

2 декември - петък

Бургаски Свободен университет, зала "Изток"
13.00 часа - Заключително заседание

свали като pdf разглеждания: 6731 последна промяна: 13:38:25, 25 ноември 2011