Културна програма за месец декември 2011

петък, 25 ноември 2011
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец декември

 

 

 

ОБЩИНА БУРГАС

КУЛТУРЕН КАЛЕНДАР ДЕКЕМВРИ 2011

 

27 ноември - неделя

Университет "Проф. д-р Асен Златаров" - град Бургас

10.00 часа

XIV Регионално състезание по математика и информационни технологии

"Св. Николай Чудотворец"

Организатори: Съюз на математиците в България - секция Бургас,

Университет "Проф. д-р Асен Златаров" - град Бургас

 

28 ноември - понеделник

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24

18.00 часа

Представяне творчеството на Петко Росен:

Съчинения том II "На Енювден" и Съчинения том III "От Дунав до Бяло море"

 

29 ноември - вторник

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски"

Иконна зала, ул. "Митрополит Симеон" 24

18.00 часа

Никулденска изложба на авторски икони

 

30 ноември - сряда

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Петя Дубарова", (ет.II)

18.00 часа

"Спомен за крилете"

Музикално-драматичен моноспектакъл по текстове на Стратиев

с песни и изпълнение на Христо Граматиков

 

30 ноември - 2декември

По повод 6 декември - празник на Св. Николай Чудотворец - ден на Бургас

Втора Национална конференция по предучилищно възпитание

 

ПРОГРАМА

 

30 ноември - сряда

Бургаски Свободен университет, зала "Изток"

14.00 часа - Откриване на конференцията

14.45 часа - 17.00 часа - Пленарни доклади

 

1 декември - четвъртък

Бургаски Свободен университет

9.00 часа - 12.00 часа - Работа по секции

13.00 часа - 16.00 часа - Работа по секции

17.00 часа - Концерт - ДТ"А.Будевска", ул."Цар Иван Асен" 36 А

 

2 декември - петък

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Георги Баев", (ет.I)

Зала"Петя Дубарова", (ет.II)

9.00 часа - 10.45 часа - Открити педагогически практики

11.00 часа - 12.30 часа - Посещение в ОДЗ № 1 "Морска звезда" и ОДЗ № 9 "Делфин", к/с "Меден Рудник"

 

2 декември - петък

Бургаски Свободен университет, зала "Изток"

13.00 часа - Заключително заседание

 

1 ДЕКЕМВРИ - СВЕТОВЕН ДЕН ЗА БОРБА СЪС СПИН

 

1 декември - четвъртък

Годишни литературни прегледи Бургас`2011

Община Бургас, Заседателна зала

10.00 часа - Годишен литературен преглед поезия

14.00 часа - Годишен литературен преглед проза

16.00 часа - Връчване на литературни награди Бургас`2011

 

1 декември - четвъртък

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала ''Георги Баев'', (ет.I)

11.00 часа

Награждаване в Конкурс за рисунка и есе: ''Свят без насилие''

 

1 декември - четвъртък

По повод световния ден за борба със СПИН

Читалище "Пробуда" - с. Равнец

11.00 часа

Беседа с учениците от VI, VIIи VIII клас

 

1 декември - четвъртък

Областна управа - Бургас, ул. "Цар Петър" 1

11.30 часа

Откриване на Никулденска изложба рисунки

Организатор: Читалище Христо Ботев, град Бургас

 

1 декември - четвъртък

По повод световния ден за борба със СПИН

Читалище "Просвета", кв. Долно Eзерово

16.00 часа

Антиспин кампания с подрастващите и младежите в квартала /лектория, изработка и разпространение на листовки с информация за СПИН

 

1 декември - четвъртък

Изложбена зала, ул. "Шипка" 3

18.00 часа

"Откровения в цвят"

Изложба живопис Радка Караиванова

 

1 декември - четвъртък

Драматичен театър "Адриана Будевска"

ул. "Цар Асен" 36А, Камерна зала

19.00 часа

"Изгубени в звездите" по Семьон Злотников

 

1 - 20 декември

Читалище "Просвета", кв. Долно Езерово

от 14.00 часа до 17.00 часа

"Подари Коледен празник на дете" - коледна работилница

 

2 декември - петък

Драматичен театър "Адриана Будевска"

ул. "Цар Асен" 36А

11.00 часа

"Червената шапчица" по едноименната приказка на Шарл Перо

 

2 декември - петък

Културен център "Морско казино", Приморски парк

зала "Георги Баев", (ет.I)

13.30 часа

Фотоизложба на школата по фотография към Общински детски комплекс - Бургас

Експедиция "Стоилово 2011"

 

2 декември - петък

Културен център "Морско казино", Приморски парк

зала "Георги Баев", (ет.I)

от 14.00 часа до 17.00 часа

Десети "Светиниколаевски православни образователни четения"

Експедиция "Стоилово 2011 година"

Организатори: Общински детски комплекс - Бургас, Православен духовно-просветен енорийски център "Св.Възнесение Господне" при катедрален храм "Св.Св.Кирил и Методий" - гр.Бургас

 

2 декември - петък

Община Бургас, Заседателна зала

16.00 часа

Награждаване на изявени ученици от бургаски училища

 

2 декември - петък

Дом на културата Лукойл Нефтохим - Бургас

18.00 часа

Гала концерт "Пет години танцова формация "Петлите"

С участието на Формация "Петлите" и Танцова формация "Малките петлета" с ръководител Георги Димитров, Иван Притъргов, Поли Паскова, Вокално студио "Сезони" с ръководител Кина Христова, Магическо шоу "Зейн", "F4" - огнено шоу

 

2 декември - петък

Държавна опера - Бургас

зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2

19.00 часа

"Мадам Бътерфлай" - опера от Джакомо Пучини

 

2 - 3 декември

Културен център "Морско казино", Приморски парк

 "120 години от рождението на известния български писател, редактор, общественик и академик Константин Петканов"

Научна сесия под ръководството на проф. Михаил Неделчев

и с участието на д-р Йордан Евтимов (НБУ), доц. д-р Елка Трайкова (НБУ), доц. д-р Мариета Георгинова (НБУ), проф. Калина Лукова (БСУ), доц. София Ангелова (Университет "Проф. Асен Златаров"), Добрина Топалова - Бургас, Катя Делчева - (Директор СОУ "Константин Петканов" - гр. Бургас)

Организатори: Община Бургас, Нов Български университет,

Регионална библиотека "П.К. Яворов" - гр. Бургас

 

ПРОГРАМА

 

2 декемви - петък

Зала "Петя Дубарова", (ет.II)

Първа сесия

14.00 - 18.00 часа - Оновни четения

18.00 - 19.00 часа - Представяне новите книги на проф. Михаил Неделчев

1. Литературно историческа реконструкция. Просвета, 2011

2. Цензурираните класици. Сиела, 2011

 

3 декември - събота

зала "Георги Баев", (ет.I)

Втора сесия

10.00 - 12.00 - Дискусия

 

3 декември - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Искам да бъда голям"

 

3 декември - събота

Драматичен театър "Адриана Будевска"

ул. "Цар Асен" 36А

11.00 часа

"Червената шапчица" по едноименната приказка на Шарл Перо

 

3 декември - събота

Културен център "Морско казино", Приморски парк

зала "Георги Баев", (ет.I)

14.00 часа

Концерт на Женско дружество - гр.Комотини, Гърция

 

3 декември - събота

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Петя Дубарова", (ет.II)

18.30 часа

Литературен проект: "Изкуство в движение"

В поетичния свят на:

Радослав Чичев : От прашинката на деня

ЯRсен ВасилеВ : Сляп виси безкрая / Андрогин

Иван Димитров : Поет на Портрет

Мирослав Христов : Череша с гравитация / Зъби

 

4 декември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Искам да бъда голям"

 

5 декември - понеделник

Спортна зала Бойчо Брънзов, к/с "Зорница"

10.00 часа

Състезание "Пожарникарят във всеки от нас"

1. Награждаване в конкурс за детска рисунка на тема "Пожарникарят в моите очи"

2. Състезателна пътека с препятствия - отборна дисциплина

3. Състезание за хореография на танц

Организатори: Районна служба "Пожарна безопастност и защита на населението" - Бургас, Спортен клуб по пожаро-приложен спорт - Бургас, ОДЗ 5 "Иглика", ОДЗ 7 "Райна Княгиня", ОДЗ 15 "Моряче"

 

5 декември - понеделник

Читалище "Пробуда", гр. Бургас

11.00 часа

"Никулденски чудеса" с ученици от ОУ "Васил Априлов"

 

5 декември - понеделник

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Петя Дубарова'', (ет.II)

11.00 часа

Рецитал по стихове на Петя Дубарова на хора с увреждания

Организатори: Къща-музей "Петя Дубарова", Бюро за социално обслужване на инвалиди

 

5 декември - понеделник

Културен център "Морско казино", Приморски парк

зала "Георги Баев", (ет.I)

12.00 часа

Награждаване на изявени ученици от бургаски училища

 

5 декември - понеделник

Читалище "Просвета", кв. Долно езерово

12.00 часа

Библиотечен урок за Никулден и изложба на риби - пана с деца от III и IV клас

 

5 декември - понеделник

Културен център "Морско казино", Приморски парк

зала "Георги Баев", (ет.I)

14.00 часа

Празничен концерт по повод Никулден - празник на Бургас от представителни хорове към "Съюз на пенсионерите 2004"

 

5 декември - понеделник

Читалище "Възраждане" - с. Рудник

14.00 часа

Изложба-конкурс на никулденски ястия

 

5 декември - понеделник

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Петя Дубарова'', (ет.II)

15.00 часа

Кръгла маса на тема: "Творчеството на  Петя Дубарова в българския и европейския литературен и културен контекст" - по съвместен проект на Община Бургас и Университет "Проф. Асен Златаров" - гр. Бургас

С участието на студенти, представители на научната общност и културна общественост на Бургас

 

5 декември - понеделник

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Георги Баев", (ет.I)

17.30 часа

Прожекция на филма "Гераците"

 

5 декември - понеделник

Читалище "Св.св Кирил и Методий" - гр. Бургас

17.30 часа

Фотоизложба "Бургас през обектива"; тема "Бургаско лято"

 

5 - 20 декември

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски"

ул. "Митрополит Симеон" 24

18.00 часа

"Вдъхновено от морето"

Изложба живопис Матей Матеев

 

5 декември - понеделник

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Петя Дубарова'', (ет.II)

16.30 часа

Празник на Частно основно училище за изучаване на чужи езици Бургас

 

5 декември - понеделник

Драматичен театър "Адриана Будевска"

ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа
"Бившата жена на моя живот" от Жозиан Баласко

 

6 ДЕКЕМВРИ - ПРАЗНИК НА СВ.НИКОЛАЙ ЧУДОТВОРЕЦ - ДЕН НА БУРГАС

 

6 декември - вторник

Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"

8.30 часа

Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец

и благоденствието на Бургас, отслужена от Негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Йоаникий

 

6 декември - вторник

Заседателна зала на Община Бургас

9.00 часа

Тържествено заседание на Общински съвет - Бургас

 

6 декември - вторник

Площад "Атанас Сиреков"

10.00 часа

Ритуал по издигане на националния, европейски и общинския флаг

 

6 декември - вторник

храм "Св. Николай Чудотворец", кв. Сарафово

10.00 часа

Тържествена литургия

Раздаване на обреден хляб

 

6 декември - вторник

Регионален исторически музей - Бургас

Етнографски комплекс, ул. "Славянска" 69

10.30 часа

Освещаване на Никулденска обредна трапеза.

Празнична програма с участието на деца от ЦДГ "Детелина" - гр. Бургас,

група "Слънчо" с ръководители Ваня Панайотова и Лилия Диманова

 

6 декември - вторник

от Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"

до Мостика в Приморски парк

11.00 часа

Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя в морето

в памет на загиналите моряци и рибари

 

6 декември - вторник

Кота "0", градинката до х-л "България", "Грамофона"

11.00 часа

Рибен курбан за гражданите и гостите на град Бургас

 

6 декември - вторник

Читалище "Пробуда", гр. Бургас

11.00 часа

"Никулденски чудеса" с ученици от ОУ "П. К. Яворов" - гр. Бургас и любителски колективи към читалището

 

6 декември - вторник

парк "Изгрев", к/с "Изгрев"

11.00 часа

Никулденски концерт

Организатор: Читалище "Изгрев" - гр. Бургас

 

6 декември - вторник

к/с Меден Рудник, Втората спирка на автобус 211

11.00 часа

Никулденски базар и празничен концерт

Организатор: Читалище "Св.св Кирил и Методий" - гр. Бургас 

 

6 декември - вторник

Пред храм-параклис "Св. Димитър", к/с Меден Рудник

11.00 часа

Никулденски концерт

Организатор: Читалище "Паисий Хилендарски", гр. Бургас

 

6 декември - вторник

Пред храм "Св. Николай Чудотворец", кв. Сарафово

11.30 часа

Празничен концерт съвместно с ЦДГ "Ален мак" и ОУ "Христо Ботев"

 

6 декември 2011 - 25 януари 2012

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала ''Коджакафалията'', (ет.I)

12.00 часа

"Св. Николай Чудотворец - покровител на Бургас"

Изложба на икони от XVI - XX век

 

6 декември - вторник

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47

12.00 часа

Изложба на Школата по батик с ръководетел Златка Бобева

Награждаване в литературен конкурс за есе или стихотворение "Бургас - моят град"

Организатори: Читалище "Асен Златаров" - гр. Бургас

 

6 декември - вторник

Читалище "Христо Ботев", гр. Бургас

12.00 часа

Никулденски празник - откриване на Никулденска изложба

 

6 декември - вторник

Дружество на художниците - Бургас

Изложбена зала, ул. "Александровска" 22

13.00 часа

Традиционна изложба на бургаските художници

Връчване на наградата "Художник на годината"

Обявяване "Бург на годината"

 

6 декември - вторник

Читалище "Пробуда" - с. Равнец

14.00 часа

Никулденска изложба на децата от Арт клуб "Патиланци"

 

6 декември - вторник

Пред читалище "Просвета", кв. Долно Езерово

17.00 часа

Никулденски концерт

 

6 декември - вторник

площад "Тройката"

18.00 часа

Празничен Никулденски концерт

С участието на: Васил Найденов, Силвия Кацарова, Тони Димитрова, Балет "Руж", "Форсайт Крю", "Ню Холд Крю", Мария Цветкова, ПФА "Странджа"

водещ: Виктор Калев

Тържествено включване на празничното осветление на Бургас

 

6 декември - вторник

Военен клуб - Бургас, ул. "Христо Ботев" 48

Зрителна зала

18.30 часа

Празничен концерт на ФТА "Лазур" с худ. ръководител Бойчо Янев, Вокално студио "Точно време" с худ. ръководител Жени Лалчева, Театрално студио "Талантино" с ръководител Станимир Карагьозов, Таекуон-до клуб "Форс 2004" с треньор Бисер Христов, клуб по Мико Кунг Фу "Винг Чун" с инструктор Александър Терзиев и Клуб по бойни спортове "Куду" с инструктор Живко Георгиев към Военен клуб - Бургас

 

6 декември - 30 януари

пл. "Тройката"

Къщичка на Дядо Коледа

 

6 декември - 30 януари

до Часовника

Коледна "Приказландия"

 

7 декември - сряда

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Петя Дубарова", (ет.II)

11.00 часа

Награждаване в конкурс за детска рисунка на тема: "Топлина от Бургас"

Организатори: Регионална библиотека "П.К. Яворов" - гр. Бургас,

Детско студио за съвременно познание "Познайко" - гр. Бургас

 

7 декември - сряда

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Петя Дубарова", (ет.II)

18.00 часа

Литературна премиера: Милка Стоянова

"Докато разказвам"

 

7 декември - сряда

Драматичен театър "Адриана Будевска"

ул. "Цар Асен" 36А, Камерна зала

19.00 часа

"Архитектът и императорът на Асирия» от Фернандо Арабал

 

7 декември - сряда

Държавна опера - Бургас

зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2

19.00 часа

"Сватбата на Фигаро" - опера от В. А. Моцарт

 

8 декември - четвъртък

Драматичен театър "Адриана Будевска"

ул. "Цар Асен" 36А

10.30 часа

"Червената шапчица" по едноименната приказка на Шарл Перо

 

8 декември - четвъртък

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Петя Дубарова", (ет.II)

18.00 часа

Литературна премиера: Иван Благоев

"Свръхдоза"

Книгата представя Недялко Йорданов

 

9 декември - петък

Драматичен театър "Адриана Будевска"

ул. "Цар Асен" 36А

11.00 часа

"Червената шапчица" по едноименната приказка на Шарл Перо

 

9 декември - петък

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Петя Дубарова", (ет.II)

17.30 часа

"Аз съм принцеса..."

Литературен пърформанс на сборна формация Гергана Янчева, Десислава Георгиева, Еми Цветкова и Маргарита Стайкова

 

9 декември - петък

Държавна опера - Бургас

зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2

19.00 часа

"Лешникотрошачката" - балет по музика на П. И. Чайковски

 

10 декември - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Тумба - лумба"

 

10 декември - събота

Драматичен театър "Адриана Будевска"

ул. "Цар Асен" 36А

11.00 часа

"Червената шапчица" по едноименната приказка на Шарл Перо

 

10 декември - събота

Гостува Театър Българска армия - гр. София

Държавна опера - Бургас, зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2

19.00 часа

 "Магията на Ненчо"

Илюзионен спектакъл на Ненчо Илчев със специалното участие на Любо Нейков

 

11 декември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Тумба - лумба"

 

11 декември - неделя

Държавна опера - Бургас

зала "Опера" ул. "Климент Охридски" 2

19.00 часа

Гала спектакъл на детска балетна школа "Капка" при Държавна опера - Бургас

 

12 декември - поделник

пл. Атанас Сиреков /пред сградата на Община Бургас/

18.00 часа

Танцов Фестивал "Бургас танцува"

Български народни танци

С участието на: Детски фолклорен танцов ансамбъл "Лазур" към Военен клуб - Бургас с худ. ръководител Бойчо Янев, Детски фолклорен танцов състав "Младост" при СОУ "Константин Петканов" и Детски танцов състав "Страшимировче" при ОУ "Антон Страшимиров" с ръководител Маргарита Колева; Фолклорен ансамбъл "Атанас Манчев" към читалище "Пробуда" - гр. Бургас  с худ. ръководител и хореограф  Димитър Тонев и помощник ръководител и хореограф Павлина Кръстева

 

12 декември - понеделник

Гостува Драматичен театър "Невена Коканова" - гр. Ямбол

Драматичен театър "Адриана Будевска"

ул. "Цар Асен" 36А, Камерна зала

19.00 часа

"Чичовци" по Иван Вазов

 

13 декември - вторник

пл. Атанас Сиреков /пред сградата на Община Бургас/

18.00 часа

Танцов Фестивал "Бургас танцува"

Спортни, латино и американски танци

С участието на: Клуб по спортни танци "Бургас 1975" с ръководители Андрей Тодоров и Добрина Паричкова, Бургаско танго общество

 

13 декември - вторник

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Петя Дубарова", (ет.II)

18.00 часа

Представяне: Иван Михайлов

"Пътеводител на Странджа"

 

14 декември - сряда

пл. Атанас Сиреков /пред сградата на Община Бургас/

18.00 часа

Танцов Фестивал "Бургас танцува"

"ХИП-ХОП"

С участието на: Клуб "Аякс", Танцово училище ДенсКод с хореографи Стоян Лакев - Тони, Николина Дончева и Стилиана Венкова, Танцова формация "Веспа" с ръководител Веселин Георгиев, Танцова школа "Дюн" с ръководители Петя Стойкова и Христо Андонов, Танцово студио "Дюн"  

 

14 декември - сряда

Драматичен театър "Адриана Будевска"

ул. "Цар Асен" 36А

19.00 часа

Премиера

"Мъже на изчезване" от Жан Жак Брикер и Морис Ласег

 

14 декември - сряда

Държавна опера - Бургас

зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2

19.00 часа

"Коледени звезди"

Концерт на БНТ с участието на хора и оркестъра на Държавна опера - Бургас

 

14 декември - сряда

Военен клуб - Бургас, ул. "Христо Ботев" 48

Зрителна зала

19.00 часа

"Възгледите на един учител за народното творчество"

Авторски моноспектакъл на Камен Донев

 

15 декември - четвъртък

пл. Атанас Сиреков /пред сградата на Община Бургас/

18.00 часа

Танцов Фестивал "Бургас танцува"

"САЛСА"

С участието на: Салса клуб "БСУ" с ръководители Лилия Вълчева и Мария Апостолова - Андреева, "Салса Бургас - Танцово студио 29" с треньори Владимир Грудев и Дияна Николова

 

15 декември - четвъртък

Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64

18.00 часа

Коледен концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

15 декември - четвъртък

Драматичен театър "Адриана Будевска"

ул. "Цар Асен" 36А

18.00 часа

Премиера

"Мъже на изчезване" от Жан Жак Брикер и Морис Ласег

 

15 декември - четвъртък

пл. "Атанас Сиреков" 4 /срещу сградата на Община Бургас/

19.00 часа

Официално откриване на Център за млади таланти

Организатор: Фондация "Шанс за децата на България"

 

16 декември - петък

Читалище"Христо Ботев", гр. Бургас

12.00 часа

Коледа, добре дошла!

Откриване на Коледна изложба и празник за малките художници

 

16 декември - петък

пл. Атанас Сиреков /пред сградата на Община Бургас/

18.00 часа

Танцов Фестивал "Бургас танцува"

Модерен балет

С участието на: Танцова школа "Крис" с ръководител Лорета Йовчева, Танцова формация "Танцувай с мен" към Общински детски комплекс - Бургас с ръководител Георги Димитров, Балет "Дивна" към Общински детски комплекс - Бургас с ръководител Екатерина Панайотова, Формация "Лице" с ръководител Екатерина Панайотова, Балетна формация "Шапките" с ръководител Екатерина Панайотова, "Мела балет" при спортен център "Аякс" с ръководител Деляна Казакова, Танцова школа "Дюн" с ръководители Петя Стойкова и Христо Андонов

 

16 декември - петък

Държавна опера - Бургас

Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64

19.00 часа

Камерен вокален концерт с участието на солисти на Държавна опера - Бургас

 

16 декември - петък

Държавна опера - Бургас

зала "Опера" , ул. "Климент Охридски" 2

19.00 часа

Коледен концерт на възпитаниците на Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия "Кольо Фичето" - Бургас

 

17 декември - събота

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

от 10.30 до 14.30 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

17 декември - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Принц Скрежко"

 

17 декември - събота

пл. Атанас Сиреков /пред сградата на Община Бургас/

18.00 часа

Танцов Фестивал "Бургас танцува"

"БРЕЙК"

С участието на: Брейк клуб "Бляк Стайл" с ръководител Христо Андонов, Танцова формация "Веспа" с ръководител Веселин Георгиев

 

17 декември - събота

храм "Св. Николай Чудотворец", кв. Сарафово

18.00 часа

Коледен концерт на Смесен хор "Бургас"

 

18 декември - неделя

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

от 10.30 до 14.30 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

18 декември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Писмо до Дядо Коледа"

 

18 декември - неделя

м.с. Черно море

14.00 часа

Концерт на ПФА "Странджа" с гл. художествен ръководител Марио Егов

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

18 декември - неделя

Източно-католическа църква "Успение Богородично" - гр. Бургас

ул. "Шейново" 1

17.00 часа

Коледен концерт на Смесен хор "Бургас"

 

18 декември - неделя

пл. Атанас Сиреков /пред сградата на Община Бургас/

18.00 часа

Танцов Фестивал "Бургас танцува"

Български народни танци

С участието на: ДФТА "Радост" към Общински детски комплекс с худ. ръководител Никола Гинов, Клуб "Георгиев" с ръководител Тодор Георгиев, Клуб "Чановете" с ръководител Севдалин Трендафилов, Клуб "Чайка" с ръководител Лиляна Христова

 

18 декември - неделя

Държавна опера - Бургас

зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2

19.00 часа

"1001 коледни камбани"

С участието на Орлин Горанов, Дует "Шик", Група "Петте сезона", Група "Горещ пясък", Вокална група "Морски песъчинки" с ръководител Милена Добрева, Вокална група "Точно време" с ръководител Жени Лалчева и други

Идея и реализация: Стефан Диомов

 

19 декември - понеделник

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

10.30 - 14.30 часа и 16.00 - 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

19 декември - понеделник

кв. Лозово

17.30 часа

Концерт на ПФА "Странджа" с гл. художествен ръководител Марио Егов

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

19 декември - понеделник

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47

18.00 часа

Коледна продукция на подготвителните групи на Детски хор "Милка Стоева"

с диригент Светла Стоева

 

19 декември - понеделник

Държавна опера - Бургас

Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64

19.00 часа

Коледен концерт на НУМСИ "Проф. П. Владигеров" - гр. Бургас

 

20 декември  - вторник

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

10.30 - 14.30 часа и 16.00 - 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

20 декември - вторник

кв. Сарафово

17.30 часа

Концерт на ПФА "Странджа" с гл. художествен ръководител Марио Егов

 

20 декември - вторник

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47

Изложбена зала

17.30 часа

Изложба на школите по приложни изкуства към Младежки културен център

 

20 декември - вторник

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47

18.00 часа

"Коледни звезди" - концерт на школите към Младежки културен център

 

20 декември - вторник

Културен център "Морско казино", Приморски парк

Зала "Петя Дубарова", (ет.II)

18.00 часа

Литературна премиера "12 часа Санторини" Бина КАЛС

със специалното участието на Жан Шейтанов

Книгата представя Панко Анчев

Режисьор на поетичния спектакъл: Христо Симеонов

 

20 декември - вторник

Гостува Драматичен театър "Стефан Киров" - гр. Сливен

Държавна опера - Бургас

зала "Опера" , ул. "Климент Охридски" 2

19.00 часа

"Между два стола" от Рей Куни

 

21 декември - сряда

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

10.30 - 14.30 часа и 16.00 - 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

21 декември - сряда

с. Извор

17.30 часа

Концерт на ПФА "Странджа" с гл. художествен ръководител Марио Егов

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

21 декември - сряда

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47

19.00 часа

Коледен концерт на Детски хор "Милка Стоева" с диригент Светла Стоева

 

22 декември - четвъртък

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

10.30 - 14.30 часа и 16.00 - 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

22 декември - четвъртък

Дом на културата Лукойл Нефтохим - Бургас

10.30 часа

Коледен концерт на ПГЕЕ "К. Фотинов" - град Бургас

 

22 декември - четвъртък

Пред Читалище Любен Каравелов, гр. Бургас

16.00 часа

"Коледно настроение" - концерт

 

22 декември - четвъртък

Читалище "Пробуда", с. Равнец

17.00 часа

Коледна изложба-базар на децата от Арт клуб "Патиланци"

 

22 декември - четвъртък

Читалище "Пробуда", с. Равнец

18.00 часа

Коледен концерт с участието на Фолклорен състав "Бял равнец", Женска певческа група "Равничанка", Детска певческа група, Мъжка група за автентичен фолклор и Ромски танцов състав "Йълдъзлар"

 

22 декември - четвъртък

Военен клуб - Бургас, ул. "Христо Ботев" 48

Зрителна зала

18.30 часа

Концерт-спектакъл "Месия се роди" посветен на Християнския празник "Рождество Христово"

С участието на ФТА "Лазур" с худ. ръководител Бойчо Янев, Вокално студио "Точно време" с худ. ръководител Жени Лалчева, Театрална трупа "Талантино" с ръководител Станимир Карагьозов и приятели

 

22 декември - четвъртък

Младежки културен център, ул. "Гладстон" 47

19.00 часа

Коледен концерт на Детски хор"Милка Стоева" с диригент Светла Стоева

 

22 декември - четвъртък

Държавна опера - Бургас

Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64

19.00 часа

Коледен симфоничен концерт с участието на оркестъра на Държавна опера - Бургас

 

22 - 23 декември

Пред читалище "Просвета", кв. Горно Езерово

16.00 часа

Дядо Коледа раздава подаръци

 

23 декември - петък

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

10.30 - 14.30 часа и 16.00 - 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

23 декември - петък

кв. Долно Езерово, кафе "Ароганс"

11.00 часа

Коледно детско утро за деца с увреждания

Организатор: Читалище "Просвета" - кв. Долно Езерово

 

23 декември - петък

к/с Меден Рудник, Спортна зала "Никола Станчев"

18.00 часа

Концерт на ПФА "Странджа" с гл. художествен ръководител Марио Егов

Концерт на Бургаски духов оркестър с диригент Иван Ганев

 

23 декември - петък

Читалище "Фар", гр. Бургас

18.00 часа

Коледа с приятели на читалище "Фар"

 

23 декември - петък

Държавна опера - Бургас

Концертна зала "Проф. Иван Вульпе", ул. "Славянска" 64

19.00 часа

Празничен концерт на хор "Родна песен" с диригент Левон Манукян

С участието на оркестър "Левон Манукян Колегиум Музикум"

 

24 декември - събота

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

от 10.30 до 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

24 декември - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Писмо до Дядо Коледа"

 

24 декември - събота

с. Маринка, Кметство

11.00 часа

Дядо Коледа и Снежанка на гости при децата от село Маринка

 

24 декември - събота

с. Маринка

Начало: 17.00 часа

"Коледуване"

 

24 декември - събота

с. Твърдица

Начало: 17.00 часа

"Коледари"

 

24 декември - събота

с. Равнец

Начало: 18.30 часа

Коледуване на Мъжка група за автентичен фолклор

 

25 декември - неделя

Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"

9.00 часа

Рождественска Празнична Божествена Златоустова литургия отслужена от бургаското православно духовенство

 

25 декември - неделя

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

от 10.30 до 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

25 декември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2

11.00 часа

"Принц Скрежко"

 

25 декември - неделя

храм "Св. Богородица", гр. Бургас

11.00 часа

Коледен концерт на църковен хор "Херувими" към храм "Св. Богородица" - гр. Бургас с диригент Илиян Маринов

 

25 декември - неделя

до Часовника

Коледна "Приказландия"

12.30 часа

Концерт на Бургаски духов оркестър

 

25 декември - неделя

Пред Община Бургас

13.30 часа

Концерт на ПФА "Странджа"

гл. худ. ръководител Марио Егов, диригент на ансамбъла Любен Касабов, диригент на оркестъра Николай Чапкънов, хореограф Михо Атанасов, хормайстор Атанаска Бонева, балет майстор Ивайло Стоянов

 

25 декември - неделя

с. Твърдица

17.00 часа

"Добре дошъл у дома Дядо Коледа" - разнасяне подаръци на децата по домовете

 

26 декември - понеделник

Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"

9.00 часа

Празнична Божествена Златоустова литургия отслужена от бургаското православно духовенство

 

26 декември - понеделник

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

11.30 - 14.00 часа и 16.00 - 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

27 декември - вторник

Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"

9.00 часа

Празнична Божествена Златоустова литургия отслужена от бургаското православно духовенство

 

27 декември - вторник

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

11.30 - 14.00 часа и 16.00 - 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

27 декември - вторник

до Часовника

Коледна "Приказландия"

16.00 часа

Концерт на Бургаски духов оркестър

 

28 декември - сряда

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

11.30 - 14.00 часа и 16.00 - 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

29 декември - четвъртък

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

11.30 - 14.00 часа и 16.00 - 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

29 декември - четвъртък

до Часовника

Коледна "Приказландия"

16.00 часа

Концерт на Бургаски духов оркестър

 

30 декември - петък

Време е за коледна магия...

Анимация за малки и големи

11.30 - 14.00 часа и 16.00 - 19.00 часа

пл. "Тройката" - Къщичка на Дядо Коледа

до Часовника - "Коледна Приказландия"

Улична анимация - ул."Александровска" и ул."Богориди"

 

31 декември - събота

пл. "Тройката"

22.00 часа

Празничен Новогодишен концерт

С участието на: Рафи и група "Фор", Ъпсурт,

Иво Папазов - Ибряма и оркестър "Тракия"

Водещ: Део

 

31 декември - събота

с. Маринка, на площада

23.30 часа

Посрещане на Нова Година

 

31 декември - събота

с. Твърдица, на площада

23.30 часа

Посрещане на Нова Година

свали като pdf разглеждания: 9450 последна промяна: 06:11:39, 15 декември 2011