Програма за НИКУЛДЕН - ПРАЗНИК НА СВ. НИКОЛАЙ ЧУДОТВОРЕЦ - ДЕН НА БУРГАС

понеделник, 28 ноември 2011
Публикувано от: Димитринка Костадинова
НИКУЛДЕН - 6 ДЕКЕМВРИ  ПРАЗНИК НА СВ. НИКОЛАЙ ЧУДОТВОРЕЦ - ДЕН НА БУРГАС  27 ноември – неделя Университет „Проф. д-р Асен Златаров” – град Бургас 10.00 часа  XIV Регионално състезание по математика и информационни технологии „Св. Николай Чудотворец” Орган

6 ДЕКЕМВРИ

ПРАЗНИК НА СВ. НИКОЛАЙ ЧУДОТВОРЕЦ - ДЕН НА БУРГАС

 

 

 

27 ноември - неделя

Университет "Проф. д-р Асен Златаров" - град Бургас
10.00 часа
XIV Регионално състезание по математика и информационни технологии
"Св. Николай Чудотворец"
Организатори: Съюз на математиците в България - секция Бургас,
Университет "Проф. д-р Асен Златаров" - град Бургас

28 ноември - понеделник

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски", ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Представяне творчеството на Петко Росен:
Съчинения том II "На Енювден" и Съчинения том III "От Дунав до Бяло море"

29 ноември - вторник

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски"
Иконна зала, ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
Никулденска изложба на авторски икони

30 ноември - сряда

Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала "Петя Дубарова", (ет.II)
18.00 часа
"Спомен за крилете"
Музикално-драматичен моноспектакъл по текстове на Стратиев
с песни и изпълнение на Христо Граматиков

30 ноември - 2 декември

По повод 6 декември - празник на Св. Николай Чудотворец - ден на Бургас
Втора Национална конференция по предучилищно възпитание

ПРОГРАМА

30 ноември - сряда
Бургаски Свободен университет, зала "Изток"
14.00 часа - Откриване на конференцията
14.45 часа - 17.00 часа - Пленарни доклади

1 декември - четвъртък
Бургаски Свободен университет
9.00 часа - 12.00 часа - Работа по секции
13.00 часа - 16.00 часа - Работа по секции
17.00 часа - Концерт - ДТ"А.Будевска", ул."Цар Иван Асен" 36 А

2 декември - петък
Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала "Георги Баев", (ет.I)
Зала"Петя Дубарова", (ет.II)
9.00 часа - 10.45 часа - Открити педагогически практики
11.00 часа - 12.30 часа - Посещение в ОДЗ № 1 "Морска звезда" и ОДЗ № 9 "Делфин", к/с "Меден Рудник"

2 декември - петък
Бургаски Свободен университет, зала "Изток"
13.00 часа - Заключително заседание

1 декември - четвъртък
Годишни литературни прегледи Бургас`2011
Община Бургас, Заседателна зала
10.00 часа - Годишен литературен преглед поезия
14.00 часа - Годишен литературен преглед проза
16.00 часа - Връчване на литературни награди Бургас`2011

1 декември - четвъртък
Областна управа - Бургас, ул. "Цар Петър" 1
11.30 часа
Откриване на Никулденска изложба на рисунки
Организатор: Читалище Христо Ботев, град Бургас

1 декември - четвъртък
Изложбена зала, ул. "Шипка" 3
18.00 часа
"Откровения в цвят"
Изложба живопис Радка Караиванова

1 декември - четвъртък
Драматичен театър "Адриана Будевска"
ул. "Цар Асен" 36А, Камерна зала
19.00 часа
"Изгубени в звездите" по Семьон Злотников

2 декември - петък
Драматичен театър "Адриана Будевска"
ул. "Цар Асен" 36А
11.00 часа
"Червената шапчица" по едноименната приказка на Шарл Перо

2 декември - петък
Културен център "Морско казино", Приморски парк
зала "Георги Баев", (ет.I)
13.30 часа
Фотоизложба на школата по фотография към Общински детски комплекс - Бургас
Експедиция "Стоилово 2011"

2 декември - петък
Културен център "Морско казино", Приморски парк
зала "Георги Баев", (ет.I)
от 14.00 часа до 17.00 часа
Десети "Светиниколаевски православни образователни четения"
Експедиция "Стоилово 2011 година"
Организатори: Общински детски комплекс - Бургас, Православен духовно-просветен енорийски център "Св.Възнесение Господне" при катедрален храм "Св.св.Кирил и Методий" - гр.Бургас

2 декември - петък
Община Бургас, Заседателна зала
16.00 часа
Награждаване на изявени ученици от бургаски училища

2 декември - петък
Дом на културата Лукойл Нефтохим - Бургас
18.00 часа
Гала концерт "Пет години танцова формация "Петлите"
С участието на Формация "Петлите" и Танцова формация "Малките петлета" с ръководител Георги Димитров, Иван Притъргов, Поли Паскова, Вокално студио "Сезони" с ръководител Кина Христова, Магическо шоу "Зейн", "F4" - огнено шоу

2 декември - петък
Държавна опера - Бургас
зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
"Мадам Бътерфлай" - опера от Джакомо Пучини

2 - 3 декември

Културен център "Морско казино", Приморски парк
"120 години от рождението на известния български писател, редактор, общественик и академик Константин Петканов"
Научна сесия под ръководството на проф. Михаил Неделчев
и с участието на д-р Йордан Евтимов (НБУ), доц. д-р Елка Трайкова (НБУ), доц. д-р Мариета Георгинова (НБУ), проф. Калина Лукова (БСУ), доц. София Ангелова (Университет "Проф. Асен Златаров"), Добрина Топалова - Бургас, Катя Делчева - (Директор СОУ "Константин Петканов" - гр. Бургас)
Организатори: Община Бургас, Нов Български университет,
Регионална библиотека "П.К. Яворов" - гр. Бургас

ПРОГРАМА

2 декемви - петък
Зала "Петя Дубарова", (ет.II)
Първа сесия
14.00 - 18.00 часа - Оновни четения
18.00 - 19.00 часа - Представяне новите книги на проф. Михаил Неделчев
1. Литературно историческа реконструкция. Просвета, 2011
2. Цензурираните класици. Сиела, 2011

3 декември - събота
зала "Георги Баев", (ет.I)
Втора сесия
10.00 - 12.00 - Дискусия

3 декември - събота
Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Искам да бъда голям"

3 декември - събота
Драматичен театър "Адриана Будевска"
ул. "Цар Асен" 36А
11.00 часа
"Червената шапчица" по едноименната приказка на Шарл Перо

3 декември - събота
Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала "Петя Дубарова", (ет.II)
18.30 часа
Литературен проект: "Изкуство в движение"
В поетичния свят на:
Радослав Чичев : От прашинката на деня
ЯRсен ВасилеВ : Сляп виси безкрая / Андрогин
Иван Димитров : Поет на Портрет
Мирослав Христов : Череша с гравитация / Зъби

4 декември - неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Искам да бъда голям"

5 декември - понеделник

Читалище "Пробуда", гр. Бургас
11.00 часа
"Никулденски чудеса" с ученици от ОУ "Васил Априлов"

Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала "Петя Дубарова'', (ет.II)
11.00 часа
Рецитал по стихове на Петя Дубарова на хора с увреждания
Организатори: Къща-музей "Петя Дубарова", Бюро за социално обслужване на инвалиди

Културен център "Морско казино", Приморски парк
зала "Георги Баев", (ет.I)
12.00 часа
Награждаване на изявени ученици от бургаски училища

Читалище "Просвета", кв. Долно езерово
12.00 часа
Библиотечен урок за Никулден и изложба на риби - пана с деца от III и IV клас

Културен център "Морско казино", Приморски парк
зала "Георги Баев", (ет.I)
14.00 часа
Празничен концерт по повод Никулден - празник на Бургас от представителни хорове към "Съюз на пенсионерите 2004"

Читалище "Възраждане" - с. Рудник
14.00 часа
Изложба-конкурс на никулденски ястия

Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала "Петя Дубарова'', (ет.II)
15.00 часа
Кръгла маса на тема: "Творчеството на Петя Дубарова в българския и европейския литературен и културен контекст" - по съвместен проект на Община Бургас и Университет "Проф. Асен Златаров" - гр. Бургас
С участието на студенти, представители на научната общност и културна общественост на Бургас

Читалище "Св.св Кирил и Методий" - гр. Бургас
17.30 часа
Фотоизложба "Бургас през обектива"; тема "Бургаско лято"

Драматичен театър "Адриана Будевска"
ул. "Цар Асен" 36А
19.00 часа
"Бившата жена на моя живот" от Жозиан Баласко

5 - 20 декември

Бургаска художествена галерия "Петко Задгорски"
ул. "Митрополит Симеон" 24
18.00 часа
"Вдъхновено от морето"
Изложба живопис Матей Матеев

6 декември - вторник

Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"
8.30 часа
Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец
и благоденствието на Бургас, отслужена от Негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Йоаникий

Заседателна зала на Община Бургас
9.00 часа
Тържествено заседание на Общински съвет - Бургас

Площад "Атанас Сиреков"
10.00 часа
Ритуал по издигане на националния, европейски и общинския флаг

храм "Св. Николай Чудотворец", кв. Сарафово
10.00 часа
Тържествена литургия
Раздаване на обреден хляб

Регионален исторически музей - Бургас
Етнографски комплекс, ул. "Славянска" 69
10.30 часа
Освещаване на Никулденска обредна трапеза.
Празнична програма с участието на деца от ЦДГ "Детелина" - гр. Бургас,
група "Слънчо" с ръководители Ваня Панайотова и Лилия Диманова

от Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий"
до Мостика в Приморски парк
11.00 часа
Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя в морето
в памет на загиналите моряци и рибари

Кота "0", градинката до х-л "България", "Грамофона"
11.00 часа
Рибен курбан за гражданите и гостите на град Бургас

Читалище "Пробуда", гр. Бургас
11.00 часа
"Никулденски чудеса" с ученици от ОУ "П. К. Яворов" - гр. Бургас и любителски колективи към читалището

парк "Изгрев", к/с "Изгрев"
11.00 часа
Никулденски концерт
Организатор: Читалище "Изгрев" - гр. Бургас

к/с Меден Рудник, Втората спирка на автобус 211
11.00 часа
Никулденски базар и празничен концерт
Организатор: Читалище "Св.св Кирил и Методий" - гр. Бургас

Пред храм-параклис "Св. Димитър", к/с Меден Рудник
11.00 часа
Никулденски концерт
Организатор: Читалище "Паисий Хилендарски", гр. Бургас

Пред храм "Св. Николай Чудотворец", кв. Сарафово
11.30 часа
Празничен концерт съвместно с ЦДГ "Ален мак" и ОУ "Христо Ботев"

Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала ''Коджакафалията'', (ет.I)
12.00 часа
"Св. Николай Чудотворец - покровител на Бургас"
Изложба на икони от XVI - XX век

Читалище "Христо Ботев", гр. Бургас
12.00 часа
Никулденски празник - откриване на Никулденска изложба

Дружество на художниците - Бургас
Изложбена зала, ул. "Александровска" 22
13.00 часа
Традиционна изложба на бургаските художници
Връчване на наградата "Художник на годината"
Обявяване "Бург на годината"

Читалище "Пробуда" - с. Равнец
14.00 часа
Никулденска изложба на децата от Арт клуб "Патиланци"

Пред читалище "Просвета", кв. Долно Езерово
17.00 часа
Никулденски концерт

площад "Тройката"
18.00 часа
Празничен Никулденски концерт
С участието на: Васил Найденов, Силвия Кацарова, Тони Димитрова, Балет "Руж", "Форсайт Крю", "Ню Холд Крю", Мария Цветкова, ПФА "Странджа"
водещ: Виктор Калев
Тържествено включване на празничното осветление на Бургас

Военен клуб - Бургас, ул. "Христо Ботев" 48
Зрителна зала
18.30 часа
Празничен концерт на ФТА "Лазур" с худ. ръководител Бойчо Янев, Вокално студио "Точно време" с худ. ръководител Жени Лалчева, Театрално студио "Талантино" с ръководител Станимир Карагьозов, Таекуон-до клуб "Форс 2004" с треньор Бисер Христов, клуб по Мико Кунг Фу "Винг Чун" с инструктор Александър Терзиев и Клуб по бойни спортове "Куду" с инструктор Живко Георгиев към Военен клуб – Бургас

Младежки културен център, ул. "Гладстон” 47
12.00 часа
Изложба на Школата по батик с ръководетел Златка Бобева
Награждаване в литературен конкурс за есе или стихотворение "Бургас – моят град”
Организатори: Читалище "Асен Златаров” – гр. Бургас, Младежки културен център

7 декември - сряда

Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала "Петя Дубарова", (ет.II)
11.00 часа
Награждаване в конкурс за детска рисунка на тема: "Топлина от Бургас"
Организатори: Регионална библиотека "П.К. Яворов" - гр. Бургас,
Детско студио за съвременно познание "Познайко" - гр. Бургас

Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала "Петя Дубарова", (ет.II)
18.00 часа
Литературна премиера: Милка Стоянова
"Докато разказвам"

Драматичен театър "Адриана Будевска"
ул. "Цар Асен" 36А, Камерна зала
19.00 часа
"Архитектът и императорът на Асирия» от Фернандо Арабал

Държавна опера - Бургас
зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
"Сватбата на Фигаро" - опера от В. А. Моцарт

8 декември - четвъртък

Драматичен театър "Адриана Будевска"
ул. "Цар Асен" 36А
10.30 часа
"Червената шапчица" по едноименната приказка на Шарл Перо

Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала "Петя Дубарова", (ет.II)
18.00 часа
Литературна премиера: Иван Благоев
"Свръхдоза"
Книгата представя Недялко Йорданов

9 декември – петък

Драматичен театър "Адриана Будевска"
ул. "Цар Асен" 36А
11.00 часа
"Червената шапчица" по едноименната приказка на Шарл Перо

Културен център "Морско казино", Приморски парк
Зала "Петя Дубарова", (ет.II)
17.30 часа
"Аз съм принцеса..."
Литературен пърформанс на сборна формация Гергана Янчева, Десислава Георгиева, Еми Цветкова и Маргарита Стайкова

Държавна опера - Бургас
зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
"Лешникотрошачката" - балет по музика на П. И. Чайковски

10 декември - събота

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Тумба - лумба"

Драматичен театър "Адриана Будевска"
ул. "Цар Асен" 36А
11.00 часа
"Червената шапчица" по едноименната приказка на Шарл Перо

Гостува Театър Българска армия - гр. София
Държавна опера - Бургас, зала "Опера", ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
"Магията на Ненчо"
Илюзионен спектакъл на Ненчо Илчев със специалното участие на Любо Нейков

11 декември – неделя

Държавен куклен театър - Бургас, ул. "Климент Охридски" 2
11.00 часа
"Тумба - лумба"

Държавна опера - Бургас
зала "Опера" ул. "Климент Охридски" 2
19.00 часа
Гала спектакъл на детска балетна школа "Капка" при Държавна опера - Бургас

свали като pdf разглеждания: 10491 последна промяна: 11:51:02, 28 ноември 2011