2174 деца от цялата страна взеха участие в конкурса за рисунка „Магията на Кукеровден“

Размер на шрифта: A A A Назад
вторник, 02 март 2021
Публикувано от: Мариета Ханджиева
2174 деца от цялата страна взеха участие в конкурса за рисунка „Магията на Кукеровден“

Приключи националният конкурс за рисунка на кукерски игри „Магията на Кукеровден”, под надслов „Да прогоним злото, да бъдем по-добри“, организиран от Сдружение „Усмивка” и читалище “Св. св. Кирил и Методий 1985”.

В конкурса взеха участие 2174 деца и ученици от цяла България, на възраст от 6 до 13 години, както и деца от гр. Арма, Северна Ирландия и гр. Торент, Испания.

Журирането на творбите бе направено от членовете на Съюза на българските художници Златка и Дончо Коеви, представители на читалище „Св.св. Кирил и Методий 1985”  и сдружение „Усмивка”.

След продължително селектиране на творбите, журито отличи 60 деца в три възрастови групи. Всички участници в конкурса ще получат грамота по е-мейл, а на победителите - подаръци по пощата.

 

Отличените участници в конкурс за рисунка на кукерски игри „Магията на Кукеровден” 2021 г.:

 

Първа възрастова група IV ПГ на детска градина:

Анна Жекова гр. Силистра, ЦПЛР-ОДК

Кристияна Бужева гр. Попово, Школа „Арт Попово“

Алис Добрева гр. Бургас , НЧ „Славейков 1983”

Божидара Кожухарова  гр. Севлиево, НЧ „Развитие 1870“  Школа по изобразително изкуство

Далия Петкова гр. Враца, ДГ „Единство Творчество Красота”

Габриела Иванова гр. Варна,  ЧДГ „Чебурашка”

Рая Белева гр. София, ДГ №96 „Росна китка”

Никол Желева гр. Русе, ДГ „Снежанка“

Донна Костадинова гр. Бургас, „ДГ Звездица”

Мартин Филипов гр. Силистра, ДГ „Роза“ – ОДК

Никита Филипов гр. Варна, ДГ № 17 „Д-р П. Берон”

Виктор Гетов гр. Варна, ДГ №29 „Звънче“

ДГ „Надежда”, ПГ „Смехорани”  гр. Бургас

Йоана Донева гр. Русе, ДГ „Пинокио”

Мартин Янчев гр. Бургас, ДГ „Славейче“

Драгомир Гюлемеров гр. Бургас, ДГ „Делфин”

 

Втора възрастова група 1-4 клас:

Никол Тобошарова 2 клас, гр. Силистра, ЦПЛР-ОДК

Александра Йотова 4 клас, гр. Бургас, НЧ „Просвета 1927”- ателие по рисуване

Йоана Мишева 3 клас, гр. Севлиево, Детски арт център „Видима”

Ина Спасова 3 клас, гр. Бургас, ОУ „Любен Каравелов“-рисувателна школа „Елфина“

Мария Йоргова 4 клас, гр. Бургас, НЧ „Просвета 1927”-ателие по рисуване

Милена Симеонова 2 клас, гр. Силистра,  ОУ „Св. св. Кирил и Методий“

Селин Ибрямова 4 клас, гр. Попово, ОУ „Св. Климент Охридски”

Даниел Денев 2 клас,  гр. Попово, школа „Арт Попово“

Илина Георгиева 4 клас, гр. Русе, ОУ „Иван Вазов”

Надежда Делитонева 4 клас, гр. Хасково, Художествено ателие „Въображения”

Анастасия Георгиева 2 клас, гр. Бургас, ОУ „Любен Каравелов”

Карина Дамянова 3 клас, гр. Бургас,  ОУ „Св. Княз Борис I”

Петя Иванова 2 клас, гр. Бургас, ОУ „Св. Климент Охридски”

Теодора Ковачева 3 клас, гр. Бургас, СУ „Константин Петканов“

Виктория Милкова 3 клас, гр. София, 25 ОУ „Д-р Петър Берон“

Ваная Маринова 3 клас, гр. Русе, НУИ „Проф. В. Стоянов”

Патрисия Русева 4 клас, гр. Смядово, СУ „Св. св. Кирил и Методий“

Николай Травлев 2 клас,гр. Кърджали, СУ „Йордан Йовков”

Радислава Николова 3 клас, гр. Силистра, СУ „Н. Й. Вапцаров”

Александра Генчева 4 клас,  гр. Бургас, СУ „Константин Петканов”

Виктория Георгиева 3 клас, гр. Бургас, ОУ „Елин Пелин”

Кристина Йорданова 1 клас, гр. Бургас, СУ „Петко Росен”

 

Трета възрастова група 5-7 клас:

Теодора Русева 7 клас, гр. Търговище,  I-во СУ „Свети Седмичисленици”

Габриела Митева 5 клас, гр. Силистра, СУ „Н.Й. Вапцаров”

Боряна Атанасова 7 клас, гр. Сливен, Школа по изобразителни изкуства към ЦПЛР

Йоан Алексиев5 клас, гр. Сливен, Школа по изобразителни изкуства към ЦПЛР

Стефани Стефанова 5 клас, с. Стража, НЧ „Развитие 1926” - кръжок сръчни ръчички

Ралица Куванджиева 5 клас, гр. Бургас, ОУ „Антон Страшимиров”

Деница Корабинова 7 клас, гр. Бургас, ОУ „Антон Страшимиров”

Преслава Станева 6 клас, гр. Попово, Школа „Арт Попово“

Йована Нанкова 7 клас, гр. Севлиево, Детски арт център „Видима”

Теодор Ганчев 5 клас, гр. Търговище, I-во СУ „Свети Седмочисленици”

Савина Славова 5 клас, с. Волуяк, НЧ „Изгрев1921”

Пресиян Неделчев 6 клас, гр. Попово, Школа „Арт Попово“

Теодор Атанасов 6в клас, гр. Сливен, ОУ „Елисавета Багряна”

Мартин Георгиев 6 клас, гр. Бургас, ЦПЛР

Стефани Наскова 5 клас, гр. Дулово, ОУ „Христо Ботев“

Стела Йорданова 7 клас, гр. София, 144 СУ „Народни будители”

Славена Славова 6 клас, гр. Търговище,  I-во СУ „Свети Седмoчисленици“

Натали Бодурова 6 клас, гр. Бургас, СУ „Йордан Йовков“

Никол Якимова 6 клас, гр. София, 144 СУ „Народни будители”

Ралица Маринова 7 клас, гр. Русе, НУИ „Проф. В. Стоянов“

Онур Хюсеин 6 клас, гр. Главиница, СУ „Васил Левски”

Еля  Мюзелет 7 клас, гр. Главиница, СУ „Васил Левски”

 

Грамоти и подаръци отличените деца от Бургас могат да получат на място в читалище „Св.св. Кирил и Методий 1985” от 5 март /без събота и неделя/ на адрес: ж.к. „Меден рудник” бл. 25 партер.

Свали като PDFСвали като PDF Разглеждания: 1060 Последна промяна: 15:09:27, 02 март 2021