„Меден рудник” ще пее и танцува на своя празник в събота

Размер на шрифта: A A A Назад
Вторник, 12 Септември 2023
Публикувано от: Стефан Минчев
„Меден рудник” ще пее и танцува на своя празник в събота

Тази година традиционният празник на квартал „Меден рудник“ ще се проведе в събота, 16 септември. Организатор отново е Народно читалище "Паисий Хилендарски 1928”, подкрепено от Община Бургас.

В навечерието на християнския празник „Вяра, Надежда и Любов“ жителите и гостите на „Меден рудник” отново ще празнуват с песни и танци. Тържеството започва в 10 часа с поднасяне на венци и цветя пред паметната плоча на първите заселници. Тя се намира в двора на ОУ "Найден Геров".

Основните събития ще се разиграят при кръстовището на улиците „Кооператор“ и „Петрова нива“. Там ще е сцената. Там ще се пее и танцува.

А за финал на празника ще има нестинарски игри и заря!

 

Програмата включва:

 

10 ч. – ПОДНАСЯНЕ НА ЦВЕТЯ ПРЕД ПАМЕТНИКА НА ОСНОВАТЕЛИТЕ НА „МЕДЕН РУДНИК”, В ДВОРА НА ОУ „НАЙДЕН ГЕРОВ”

 

10.30 ч. – ДЕТСКА ФОЛКЛОРНА ПРОГРАМА

* ДЕТСКИ ФОЛКЛОРЕН ТАНЦОВ АНСАМБЪЛ “НИКОЛА ГИНОВ“ ПРИ МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР - БУРГАС

* ДЕТСКА ФОЛКЛОРНА ГРУПА „ЗВЪНИКА” ПРИ НЧ „ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ 1928”

* ГАЙДАРСКА ШКОЛА ПРИ НЧ „ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ 1928”

 

17 ч. – НАДИГРАВАНЕ И НАДПЯВАНЕ НА БУРГАСКИ САМОДЕЙНИ ГРУПИ

* ДАМСКА ФОЛКЛОРНА ГРУПА „ОРХИДЕЯ” КЪМ ПК ”ДЕМОКРАЦИЯ”

* ФОЛКЛОРЕН ТАНЦОВ КЛУБ „МЕДЕНО КОТЛЕ”

* ГАЙДАРСКА ШКОЛА ПРИ НЧ „ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ 1928”

 

18 ч. - АНСАМБЪЛ „СТРАНДЖА”

 

19 ч. – ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ С УЧАСТИЕТО НА ОРКЕСТЪР „БУРГАС” И СОЛИСТИ – КРИСТИНА СТОЙКОВА, ЯНА БИЮКОВА, ВАНЯ ДЖЕНЕЗОВА И АЛЕКСАНДРА ДИМИТРОВА

 

21.50 ч. - НЕСТИНАРСКИ ИГРИ

 

22.20 ч. –22.30 ч. - ПРАЗНИЧНА ЗАРЯ

 

22.45 ч. – КРАЙ НА ПРАЗНИЧНАТА ПРОГРАМА

Свали като PDFСвали като PDF Разглеждания: 4114 Последна промяна: 13:57:02, 12 септември 2023