Най-новият детски хит на ВГ „Изгревчета” ще открие „Изгрев парк фест”

Понеделник, 30 Май 2022
Публикувано от: Стефан Минчев
1 юни

За пета година НЧ „Изгрев 1909” предоставя фестивална сцена в парка на к-с „Изгрев“ за изява на децата творци. В арт локацията ще се срещнат традиция, съвременно изкуство и идеи за бъдещето. Фестът е емоционален подарък за децата по повод 1 юни.

Над 200 участници от ДГ „Веселушко”, ДГ „Звездица-Зорница”, ДГ „Здравец”, ДГ ”Изгрев”, ОУ „Георги Бенковски”, СУ „Йордан Йовков”, СУ „Добри Чинтулов”, децата от ВГ „ИзгревЧета“, Ателие за самоделия и арт терапия и Клуб „ДОБРОволец“ при читалище „Изгрев“ ще оставят своя отпечатък в Европейската година на младежта 2022.

Събитието ще бъде открито от ВГ „ИзгревЧета” с песента „Нека да ви кажа”, написана специално за групата от маестро Стефан Диомов.

Паралелно с концертната програма, ще бъдат организирани и съпътстващи дейности: изложба „Аз, герой в бъдещето”, детски стрийт арт пленер и споделено рисуване, забавна фотосесия в парка, зелена библиотека и атрактивни забавления за кучета.

„Изгрев парк фест #некадавикажа“ се реализира с подкрепата на Община Бургас. Медийни партньори на събитието са БНР Бургас и вестник Черноморски фар.

 

Текст: Кристина Атанасова

 

Свали като PDFСвали като PDF Разглеждания: 1931 Последна промяна: 16:29:16, 01 юни 2022