Подробна програма за Никулден по места и часове

Размер на шрифта: A A A Назад
Вторник, 5 Декември 2023
Публикувано от: Стефан Минчев
Подробна програма за Никулден по места и часове

6 ДЕКЕМВРИ, СРЯДА

 

8:30 часа
Храм „Св. Николай Чудотворец“, к-с „Меден рудник“

Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец

и благоденствието на Бургас, отслужена от Негово преосвещенство

Агатополски епископ Иеротей – Викарий на Негово Високопреосвещенство

Сливенски Митрополит Иоаникий

 

9:00 часа
Паметник на Александър Георгиев – Коджакафалията

Полагане на венци и цветя

 

9:00 – 15:00 часа

РИМ – Бургас

Археологическа експозиция, ул. „Алеко Богориди“ 21

Историческа експозиция, ул. „Лермонтов“ 31

Природонаучна експозиция, ул. „Фотинов“ 30

Вход свободен

 

9:30 часа
Културен дом НХК, зала на ОбС – Бургас

Тържествено заседание на Общински съвет – Бургас

 

10:00 – 18:30 часа

Научен център „ПланетУм“, Морска гара

Планетариум – първа прожекция 10:30 ч., последна 17:30 ч.

Вход свободен за деца до 18 години

 

10:00 часа

Ул. „Алеко Константинов“

Арт базар

Никулденски ателиета

С участието на студенти от НХА, Филиал Бургас

 

10:30

Приморски парк, Моста

Демонстрации на ретро дайвинг с автентични костюми от 60-те години

Организатор: Клуб „Приятели на морето – Бургас“

 

10:45 часа
Площад „Атанас Сиреков“

Ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг

Молебен за благоденствие на Бургас

 

11:00 часа

* Градинката до Часовника

Освещаване на Никулденска обредна трапеза

Представя Регионален исторически музей – Бургас

* Пунктове за рибен курбан

До Часовника, Компаса, в к-с „Меден рудник“ – парково пространство между бл. 46 и бл. 51, Магазия 1, КТК „Ченгене скеле“, пл. „Тройката“ – от страната на ул. „Васил Левски“.

* БХГ „Петко Задгорски“

Изложба „Вдъхновени от морето” – с творби от фонда на галерията

* К-с „Меден рудник“, парково пространство между бл. 46 и бл. 51

Никулденски концерт с участието на оркестър „Веселие“ – Цветелина и Панайот Стойчеви,

ФФ „Чинките“ и вокално студио „Примо“

НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1985 “

* Парк „Велека“, к-с „Изгрев“

Никулденски концерт с участието на оркестър „Бургас“ със солисти Яна Биюкова и Кристина Стойкова

Организатор: НЧ „Изгрев – 1909“

 

От 11:00 до 16:00 часа

(ПРИ ЛОШО ВРЕМЕ НЯМА ДА ИМА МУЗИКАНТИ НА УЛИЦАТА)

ОТКРИТИ СЦЕНИ

* В градинката до Часовника

С участието на групите „Горещ пясък“, „Lemon Box“ и „Yasen end friends“

* Ул. „Богориди“, до Археологическа експозиция на РИМ - Бургас

С участието на Бургаски духов оркестър, групите „Euphoria” и „FOUR”

* Ул. „Александровска“, срещу Безистена

С участието на групите “Once”, „Cloud embraced“ и „Stiff Bones“

* Ул. „Александровска“ и ул. „Милин камък“, до „EscoBar“ и „Papa Beer“

DJ party

* Пл. „Св. св. Кирил и Методий“

С участието на ВГ „Морски песъчинки”, хор „Милка Стоева“, фолклорен състав „Трепетлика“, ДФА „Трите пъти“, ТА „Лукойл“, ТС „Златен пламък“, ФТА „Никола Гинов“, ДФТА „Радост“, ФТА „Атанас Манчев“

 

11:30 часа

Пл. „Атанас Сиреков“ – ул. „Алеко Богориди“ – Моста

Литийно шествие с хвърляне на венци и цветя

в морето в памет на загиналите моряци и рибари

 

12:00 и 13:00 часа

Отплаване на кораб „Бургус“ по направление „Магазия 1“ – КТК „Ченгене скеле“ (при подходящо време), за информация и резервации: 0882 004 124 (при подходящо време)

 

12:00 часа

Приморски парк, Моста

Заупокойна молитва в памет на загиналите моряци и рибари

 

13:00 часа

Дом на писателя, ул. „Вола“ 1

„Големият шаран“ – хумористичен конкурс

 

13:00 часа

Пристанище Бургас, Морска гара

Празничен поздрав с корабни сирени

 

13:00 часа

Пред Дружество на художниците – Бургас
Ул. „Александровска“ 22
Концерт на Духов оркестър – Бургас

 

Културно-туристически комплекс „Ченгене скеле“ -

13:00 часа

Освещаване на Никулденски рибен курбан и празнична трапеза

13:30 часа

Празнична програма

 

13:30 часа

Дружество на художниците – Бургас
Ул. „Александровска“ 22
Традиционна изложба на бургаските художници
Връчване на наградата „Художник на годината“
Обявяване на призьорите в „Бург на годината“

 

14:00 часа

Площад „Атанас Сиреков“

Златна снимка на имениците

 

14:00 часа

Галерия „Неси“, ул. „Хан Крум“ 3

Изложба живопис „Линия“ на Милчо Талев

 

16:00 часа

Център за съвременно изкуство и Библиотека

Зала „Акад. Константин Петканов“, Етаж 2

Театър „ПАН“ представя детски театър за имениците

 

17:30 часа

Площад „Тройката“

Празничен Никулденски концерт и включване светлините на коледната елха

С участието на: Ева Найденова, Мария Мутафчиева, Стефан Илчев, Димитър Атанасов, Гергана Великова, ВА „Фортисимо“, Дует „Бургас“, Вокално трио Déjà vu, Група „Горещ пясък“, Група FOUR, Група „Силует“

 

***

 

Спортни събития:

 

* 10:00 часа

Спортна зала „Младост“, обект №12

Турнир за хора с увреждания – вдигане на тежести

Организатор: Клуб „Джавелин“

 

* 10:00 часа

Плувен комплекс „Парк Арена ОЗК“

Традиционен турнир по плуване „Купа Бургас“

Организатор: Плувен клуб „Метропол“

 

 

 

Свали като PDFСвали като PDF Разглеждания: 8112 Последна промяна: 10:35:09, 05 декември 2023