Вижте наградените деца от конкурса „Аз съм българче“, посветен на 3 март

Петък, 1 Март 2024
Публикувано от: Радостин Рачев
Вижте наградените деца от конкурса „Аз съм българче“, посветен на 3 март

Над 1100 деца от цяла България на възраст от 5 до 18 години взеха участие в Четвъртия национален конкурс за рецитиране на патриотично стихотворение „Аз съм българче“, посветен на 146 години от Освобождението на България. Негов организатор е НЧ „Паисий Хилендарски 1928” - Бургас.

Инициативата има за цел възпитаване и утвърждаване на патриотизма и българщината в младото поколение. 

Класирането бе направено от професионално жури, а всички участници в конкурса ще получат грамота по мейл.

На победителите ще бъдат връчени подаръци лично или по пощата.

Грамоти и награди ще се получават от 11.03.2023 г. (понеделник) в Народно читалище „Паисий Хилендарски 1928” на адрес: ж.к. „Меден рудник”, ул. „Въстаническа” 40 от 10.00 до 17.00 часа. Телефони за връзка: 056 85 22 34 / 0892 429 256.

 

Наградените участници в четирите възрастови групи са

 

Първа възрастова група – 5-6 години

Първо мястоДаниел Радославов Димитров на 6 години от ДГ „Роза” гр. Силистра

Второ мястоНиколай Николаев Мирчев на 5 години от ДГ „Пролет” гр. Тутракан

Трето място – Яна Димитрова Попова от ДГ „Калина Малина” гр. Несебър

Трето мястоБожидара Цветанова Цветанова на 6 години от ДГ 63 „Слънце” гр.София

 

Поощрителни награди Първа възрастова група 

  • Александър Живков Петков на 5 години от ДГ „Синчец” гр.Бургас
  • Боян Любомиров Пантелеев на 5 години от ДГ „Роза 1” гр. Силистра
  • Валентин Атанасов Господинов на 6 години от ДГ „Роза 1” гр. Силистра
  • Виктор Валентин Георгиев на 6 години от ДГ „Радост” гр. Каварна
  • Давид Гильов на 6 години от ДГ „Коледарче” гр. Бургас, кв. Долно Езерово
  • Деа-Магдалена Атанасова Господинова на 6 години от ДГ „Роза 1” гр. Силистра
  • Ивайла Златева Златева на 5 години от ДГ „Надежда” гр. Бургас
  • Йордан Атанасов Терзиев на 6 години от ДГ „Златна рибка” гр. Бургас
  • Катерина Шпаченко на 6 години подготвителна група от НБУ „Михаил Лъкатник” гр. Бургас
  • Лора Димитрова Станева на 6 години от ДГ „Синчец” гр. Бургас
  • Пресияна Драгомирова Маринова на 6 години от ДГ „Роза” гр. Силистра
  • Ромина Светломирова Танева на 6 години от ДГ „Звездица” гр. Бургас

 

Втора група – 7 – 9 години 

Първо мястоДимитър Николаев Симов на 9 години от ОУ „Любен Каравелов” гр. Бургас

Второ мястоКаталея Калоянова Лозанова на 9 години от СУ „Любен Каравелов” гр. Несебър

Трето мястоТеодора Колева на 7 години от ОУ „Антим  I” гр. Балчик

 

Поощрителни награди Втора възрастова група 

  • Александра Петрова Апостолова на 9 години от СУ „Любен Каравелов” гр. Несебър
  • Божидара Мартинова Кирова на 8 години от ОУ „Найден Геров” гр. Бургас
  • Ивайла Найденова Мандаджиева на 7 години от ОУ „Антон Страшимиров” гр. Бургас
  • Константин Жан Жеков на 9 години от СУ „Епископ Константин Преславски” гр. Бургас
  • Костадин Николов Тумпалов на 9 години от ОУ „Христо Ботев” гр. Черноморец
  • Михаил Илиев Тинков на 8 години от ОУ „Антим I” гр. Балчик
  • Рая Костова Костова на 9 години от ОУ Любен Каравелов” гр. Бургас

 

Трета група – 10 – 14 години 

Първо място – Виктория Стоянова Миткова на 11 години от НЧ „Христо Ботев – 1892“ гр. Белене

Второ мястоИлиана Христова Владикова на 13 години от ОУ "Христо Ботев" гр. Бургас, кв. Долно Езерово

Трето мястоЕкатерина Мирославова Джантова на 11 години от НЧ „Христо Ботев – 1892“ гр. Белене

 

Поощрителни награди Трета възрастова група 

  • Богомил Николаев Мирчев на 10 години от СУ „Йордан Йовков” гр. Тутракан
  • Даная Драгомирова Маринова на 10 години от ОУ „Отец Паисий” гр. Силистра
  • Добромира Димитрова Василева на 13 години от ОУ „Христо Ботев” гр. Бургас, кв. Долно Езерово
  • Мартин Николаев Пейчев на 13 години от ОУ "Христо Ботев" гр. Бургас, кв. Долно Езерово
  • Никола Николаев Тодоров на 10 години от СУ „Вела Благоева” гр. Велико Търново
  • Силвия Иванова Атанасова на 13 години от НЧ “Св. Св. Кирил и Методий – 1894” гр. Тополовград
  • София Станимирова Неделчева на 10 години от ОУ „Антон Страшимиров” гр. Бургас

 

Четвърта група – 14 – 18 години

Първо мястоДиляна Александрова Георгиева  на 14 години от СУДимитър Маринов  гр. Лом

Второ мястоПламен Тихомиров Трифонов на 17 години от Професионална техническа гимназия Д-р Никола Василиади гр. Габрово

Трето мястоДарина Даниелова Даскалова на 15 години от СУЕЕ "Св. Константин-Кирил Философ" гр. Русе

 

Поощрителни награди Четвърта възрастова група 

  • Яна Живкова Петрова на 15 години от НЧ “Св. Св. Кирил и Методий – 1894” гр. Тополовград
Свали като PDFСвали като PDF Разглеждания: 1801 Последна промяна: 11:48:41, 01 март 2024