Културна програма за месец ноември 2014

Размер на шрифта: A A A Назад
понеделник, 03 ноември 2014
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец ноември 2014

03 ноември /понеделник/
КЦ "Морско казино", фоайе на зала "Георги Баев"
Фотоизложба
"Реконструкция и преустройство на съществуваща сграда в
Културно- образователен център за съвременно изкуство и библиотека"

03 ноември /понеделник/
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Изложба
"89-та преди и сега - 25 години свобода"

03 ноември /понеделник/, 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова
Есенни културни салони
"80 години БНР- Властелинът на ефира"
/Пряк ефир но БНР/
Обявяване на наградите от арт проект
"Радиото и комуникациите в 21-ви век- мостове към бъдещето"
Концерт на Теодосий Спасов и трио

03 ноември /понеделник:, 19:00 часа
Зала Опера
"Атила", опера от Дж.Верди
Диригент Ивайло Кринчев, режисьор Огнян Драганов, сценограф Каталин Алборе

04 ноември /вторник/, 20:00 часа
Зала Опера
Гостува Националния балет на Грузия "Сухишвили"

04 ноември /вторник/
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Изложба
"89-та преди и сега - 25 години свобода"

04 ноември /вторник/, 09:00 до 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова
In The Palace
Международен фестивал за късометражно кино
Филмови ателиета и дебат "Европейско гражданство и
активно участие на младите хора в обществения живот"
/за деца от 14 г. до 16 г./
Вход: с предварително записване:
[email protected]

04 ноември /вторник/, 09:30 до 17:30 часа
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Обществено обсъждане на тема:
"Реконструкция и преустройство на съществуваща сграда в
Културно- образователен център за съвременно изкуство и библиотека"

04 ноември /вторник/
КЦ "Морско казино", фоайе на зала "Георги Баев"
Фотоизложба
"Реконструкция и преустройство на съществуваща сграда в
Културно- образователен център за съвременно изкуство и библиотека"

04 октомври /вторник/, 18:00 часа, откриване
БХГ "Петко Задгорски"
"Светлина и дух"
Изложба на Владимир Димтров Майстора

04 ноември /вторник/, 18:00 часа, откриване
КЦ "Морско казино", зала "А. Г. Коджакафалията
Изложба "Пътешествие по черно- белите полета"
С вход

04 ноември /вторник/, 19:00 до 22:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Уроци по аржентинско танго

05 ноември /сряда/
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Изложба
"89-та преди и сега - 25 години свобода"

05 ноември /сряда/
КЦ "Морско казино", зала "А. Г. Коджакафалията
Изложба "Пътешествие по черно- белите полета"
С вход

06 ноември /четвъртък/
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Изложба
"89-та преди и сега - 25 години свобода"

06 ноември /четвъртък/
КЦ "Морско казино", зала "А. Г. Коджакафалията
Изложба "Пътешествие по черно- белите полета"
С вход

06 ноември /четвъртък/, 09:00 до 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова
In The Palace
Международен фестивал за късометражно кино
Филмови ателиета и дебат "Безработица и бедност сред младите хора"
/за деца от 14 г. до 16 г./
Вход: с предварително записване:
[email protected]

06 ноември /четвъртък/, 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова
Есенни културни салони - световни поети
Любомир Левчев - поетична вечер
Със специалното участие на актьора Стойко Пеев и
Георги Мархолев- вокал и китара

07 ноември /петък/
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Изложба
"89-та преди и сега - 25 години свобода"

07 ноември /петък/
КЦ "Морско казино", зала "А. Г. Коджакафалията
Изложба "Пътешествие по черно- белите полета"
С вход

07 ноември /петък/, 19:00 часа
Концертна зала "Проф. Иван Вульпе"
Симфоничен концерт
Диригент Доменико Соренти, Италия
В програмата - творби от Моцарт, Шуберт, Равел и Сметана

08 ноември /събота/, 10:30 до 11:30 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Национален математически турнир "Черноризец Храбър"
Награждаване

08 ноември /събота/, 19:00 часа
Зала Опера
Концерт-спектакъл "Сватба като сбатба"
Ансамбъл "Никола Гинов" - Бургас

09 ноември /неделя/, 11:00 часа
Зала Опера - премиера
"Снежанка и седемте джуджета"
Опера за деца от Атанас Косев
Режисьор Дарина Главанакова - Бакърджиева

10 ноември /понеделник/, 12:45 ч
Зала Опера
"Пепеляшка", балет по музика на С. Прокофиев
Хореография и режисура Проф.Хикмет М

10 ноември /понеделник/
КЦ "Морско казино", зала "А. Г. Коджакафалията
Изложба "Пътешествие по черно- белите полета"
С вход

10 ноември /понеделник/, 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
In The Palace
Международен фестивал за късометражно кино - откриване
Програма на прожекциите от 18:30 часа:
"Rew Day " - /анимация/, режисьор Свилен Димитров /България/
"Добрият съсед" - /игрален/, режисьор Иван Митов /България/
"Баща" - /анимация/, режисьор Иван Богданов /България, Хърватска, Германия/
"Обедна почивка" - /игрален/, режисьор Ивайло Минов /България/
"Ботев е идиот" - /игрален/, режисьор Деян Барарев /България, Холандия/
Програма на прожекциите от 20:00 часа:
"Кръвта" - /анимация/, режисьор Велислава Господинова /България/
"Посетителят" - /анимация/, режисьор Георги Дечев /България, Холандия/
"Стерео любов" - /игрален/, режисьор Мартин Илиев /България/
"Влакове" - /игрален/, режисьор Павел Веснаков /България/
"Парафиненият принц" - /игрален/, режисьор Павел Веснаков /България/
"Чест" - /игрален/, режисьор Павел Веснаков /България/

11 ноември /вторник/, 19:00 часа
Зала Опера
"Бохеми", опера от Пучини
Диригент Иван Кожухаров, режисьор Александър Текелиев

11 ноември /вторник/
КЦ "Морско казино", зала "А. Г. Коджакафалията
Изложба "Пътешествие по черно- белите полета"
С вход

11 ноември /вторник/, от 09:00 до 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
In The Palace
Международен фестивал за късометражно кино
Филмови ателиета и дебат на тема: "Маргинализация и включване на млади имигранти, млади хора в неравностойно положение, и където е уместно ромски младежи"
/за деца от 14 г. до 19 г./
Вход: с предварително записване:
[email protected]

11 ноември /вторник/, от 18:00 до 22:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
In The Palace
Международен фестивал за късометражно кино
Програма на прожекциите от 18:00 часа:
" Тента над релсите" /документален/ режисьор Гари Йoнг /САЩ, Тайланд/
" Дъщерите на майка й" /експериментален/ режисьор Ууна Карни /Ирландия/
"Игрището на Ана" /fiction/ режисьор Ерик Д. Хауел /САЩ/
"Дани Бой" /анимация/ режисьор Марек Скробецки /Швейцария/
"Любов за трима" /игрален/ режисьор Киара Малта /Франция/
"Дисекция на една буря" /игрален/ режисьор Хулио Сото Гурпиде /Испания/
Програма на прожекциите от 20:00 часа:
"Захар" /игрален/ режисьор Йерун Анокее /Холандия/
"Херман" /игрален/ режисьор Хана Гайсендорфер /Германия/
"Дни на любов" /игрален/ режисьор Ерик Магнусон /Норвегия/
"Куклата на Берни" /анимация/ режисьор Ян Жует /Франция/
"Машина" /игрален/ режисьор Габе Ибанес /Испания/
"Близначките от улица "Залез"" /анимация/
режисьори Марк Риба, Анна Соланас /Испания/

11 ноември /вторник/, от 19:00 до 22:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Уроци по аржентинско танго

12 ноември /сряда/
КЦ "Морско казино", зала "А. Г. Коджакафалията
Изложба "Пътешествие по черно- белите полета"
С вход

12 ноември /сряда/, от 18:00 до 22:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
In The Palace
Международен фестивал за късометражно кино
Програма на прожекциите от 18:00 часа:
" Риба чук" /игрален/ режисьор Сам Донован /Великобритания/
" Поща" /анимация/ режисьори Матиас Брун, Кристиан Ацмусен /Германия/
" Груб разрез" /документален/ режисьор Фирузех Косровани /Иран/
" Нашата прекрасна природа" /анимация/ режисьор Томер Ешед /Германия/
" Янек" /игрален/ режисьор Пьотр Й. Левандовски /Германия, Полша/
" Наблюдения" /игрален/ режисьор Гонсало Сона /Испания/
Програма на прожекциите от 20:00 часа:
"Дъждовен кон" /игрален/ режисьор Себасчън Годуин /Великобритания/
"Пулсът на любовта" /игрален/ режисьор Вим Хойденс /Белгия/
"Момчето от плажа" /игрален/ режисьор Ханес Хирш /Германия/
"200 минути" /игрален/ режисьор Франк Бенитес Пеня /Колумбия/
"Бяло" /игрален/ режисьор Гилхад Емилио Шенкер /Израел/

12 ноември /сряда/, 19:00 часа
Зала Опера
"Графиня Марица", оперета от Имре Калман
Диригент Иван Кожухаров, режисьор Марио Николов

12 ноември /сряда/, 19:00 часа
Дом на културата на нефтохимика
Театрална постановка "Железният светилник"

13 ноември /четвъртък/
КЦ "Морско казино", зала "А. Г. Коджакафалията
Изложба "Пътешествие по черно- белите полета"
С вход

13 ноември /четвъртък/, от 09:00 до 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
In The Palace
Международен фестивал за късометражно кино
Филмови ателиета и дебат на тема:
"Глобални екологични предизвикателства и промени в климата"
/за деца от 14 г. до 19 г./
Вход: с предварително записване

13 ноември /четвъртък/, от 18:00 до 22:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
In The Palace
Международен фестивал за късометражно кино
Програма на прожекциите от 18:00 часа:
"Талк" /игрален/ режисьор Мартина Амати /Великобритания/
" Странният живот на Роки Де Влеминк" /игрален/ режисьор Кеван Мьол /Белгия/
" Гума" /игрален/ режисьор Ерик Розенлунд /Швеция/
"Нюлепсия" /игрален/ режисьор Джесика Сара Ринланд /Великобритания/
" Лин" /игрален/ режисьор Пиърс Томпсън /Великобритания/
" Салар" /игрален/ режисьор Никълъс Грийн /Боливия/
Програма на прожекциите от 20:00 часа:
"Фабриката" /игрален/ режисьор Али Муритиба /Бразилия/
"Още веднъж!" /анимация/ режисьори Екатерина Овчинникова, Татяна Окружнова,
Мария Аркипова, Наталия Павличева, Елена Петрова, Алина Якяева /Русия/
"Хора-машини" /документален/ режисьори Роcер Корея, Алфонсо Морал /Испания/
"Нощта на луната има много часове" /експериментален/ режисьор
Маурицио Аранго /Колумбия, САЩ/
"До всичките ми приятели" /игрален/ режисьор Бехруз Бигдели /Дания/
"Стаята на Дилън" /игрален/ режисьор Лейк Андерсън /Великобритания/

13 ноември /четвъртък/, 19:00 часа
Дом на културата на нефтохимика
Танц БГ

14 ноември /петък/
КЦ "Морско казино", зала "А. Г. Коджакафалията
Изложба "Пътешествие по черно- белите полета"
С вход

14 ноември /петък/, от 18:00 до 22:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
In The Palace
Международен фестивал за късометражно кино
Програма на прожекциите от 18:00 часа:
"Яж" /експериментален/ режисьор Мориц Кремер /Германия/
"Кучета" /документален/ режисьор Педро Пио /Куба/
"Без дъх" /игрален/ режисьор Гийом Льогран /САЩ, Франция/
"Барвало" /игрален/ режисьор Расмус Клостер Бро /Дания/
"Самота" /игрален/ режисьор Льова Жедлички /Румъния, Франция/
Програма на прожекциите от 20:00 часа:
"Стр-Аз-Ти" /експериментален/ режисьор Орен Шкеди /Израел/
"Момичето мечта" /документален/ режисьор Оливер Шварц /Швейцария/
"Албинос" /игрален/ режисьор Били Плефър /Австралия/
"Ужас, пикня и лайна" /игрален/ режисьор Фредрик Сундстайген Хана /Норвегия/
"Отрепки" /игрален/ режисьор Давид Фигуероа Гарсиа /Мексико/

15 ноември /събота/
КЦ "Морско казино", зала "А. Г. Коджакафалията
Изложба "Пътешествие по черно- белите полета"
С вход

15 ноември /събота/, 12:30 часа
Зала Опера
"Селска чест", опера от П.Маскани и "Танцът", балетен спектакъл
Диригент Иван Кожухаров, режисьор Павел Герджиков
Хореография и постановка на "Танцът" - Гриша Роглев

15 ноември /събота/
In The Palace
Международен фестивал за късометражно кино
Програма на прожекциите от 18:00 часа:
"Маслен светилник" /експериментален/ режисьор Ху Уей /Китай/Франция/
"На турне с хора" /анимация/ режисьор Едмундс Янсонс /Латвия/
"Ден за гости" /документален/ режисьор Матей Бобрик /Полша/
"Белинда прекрасна" /игрален/ режисьор Мариане Бликър /Дания/
"Първи закон на Нютон" /игрален/ режисьор Пиеро Месина /Италия/
"Каубоите също плачат" /игрален/ режисьор Меес Пейненбург /Холандия/
Програма на прожекциите от 20:00 часа:
"Баща" /анимация/ режисьор Сантиаго `Бу` Грасо /Аржентина, Франция/
"Лада" /документален/ режисьор Дитер Десварте /Русия/
"Макар" /документален/ режисьор Угур Егемен Ирес /Турция/
"Чайки" /игрален/ режисьор Зено Гратон /Белгия/
"Път" /игрален/ режисьор Макс Ксьонда /Украйна/

16 ноември /неделя/, 18:00 часа
In The Palace
Международен фестивал за късометражно кино
Закриване

17 ноември /понеделник/, 19:00 часа
Дом на културата на нефтохимика
Театрална постановка "Работно време" -
Народен театър, режисьор Камен Донев

18 ноември /вторник/, 19:00 часа
Зала Опера
"Норма", опера от В.Белини
Диригент Иван Кожухаров, режисьор Дарина Главанакова - Бакърджиева

19 ноември /сряда/, 19:00 часа
Дом на културата на нефтохимика
Танц БГ

20 ноември /четвъртък/, 12:30 часа
Дом на културата на нефтохимика
Фолклорен концерт

20 и 21 ноември /четвъртък и петък/, 20:00 часа
Зала Опера
Гостува Балет на лед на Санкт Петербург-Русия

21 ноември /петък/, 19:00 часа
Дом на културата на нефтохимика
Концерт ТФ"Петлите" - "Път за всеки"

24 ноември /понеделник/
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Годишна изложба на "Бургаска фотографска общност"

24 ноември /понеделник/, 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Концерт на Владимир Зинковский

24 ноември /понеделник/, 18:00 часа
Дом на културата на нефтохимика
Концерт ОУ "Климент Охридски"

24 ноември /,понеделник/, 19:00 часа
Зала Опера
"Шехерезада", балет по музика на Римски - Корсаков и
"Романтично", балет по музика на Фр.Шуберт
Хореография и режисура - проф.Хикмет Мехмедов

25 ноември /вторник/
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Годишна изложба на "Бургаска фотографска общност"

25 ноември /вторник/, 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
"Мястото", литературна премиера
Автор Стоян Дамянов

25 ноември /вторник/, 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Концерт на Татяна Йотова

25 ноември /вторник/, 19:30 до 22:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Уроци по аржентинско танго

25 ноември /вторник/, 19:00 часа
Зала Опера
Концерт-спектакъл по случай юбилея на Младежки Център - Бургас

25 ноември /вторник/, 19:00 часа
Концертна зала "Проф. Иван Вульпе"
Концерт на Христо Йоцов и формация

25 ноември /вторник/, 19:00 часа
Дом на културата на нефтохимика
Театрална постановка "Сако от велур"

26 ноември /сряда/
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Годишна изложба на "Бургаска фотографска общност"

26 ноември /сряда/, 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Премиера на стихосбирките
"Картина от Кандински" - автор Светла Гунчева и
"Опитомени пътища" - автор Пламен Парнарев
Представя Роза Боянова

27 ноември /четвъртък/
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Годишна изложба на "Бургаска фотографска общност"

27 ноември /четвъртък/, 19:00 часа
Зала Опера
"Манон Леско", опера от Дж.Пучини
Диригент Иван Кожухаров, режисьор Александър Текелиев

28 ноември /петък/
КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"
Годишна изложба на "Бургаска фотографска общност"

28 ноември /петък/, 18:00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Представяне на книгата "Петъчни истории"
Автор: Елка Стоянова

 

Организаторите си запазват правото за промени в програмата, които ще бъдат публикувани своевременно!


ЗА ИНФОРМАЦИЯ

АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ

ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС
ул. Александровска, № 22
Телефон: (056) 84 05 48

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ ПЕТКО ЗАДГОРСКИ БУРГАС
ул. Митрополит Симеон, № 24
Телефон: (056) 84 21 69

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ БУРГАС
ул. Славянска, № 69
Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82

МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР
ул. Гладстон, № 39
Телефон:056 844265

ТЕАТРИ

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР АДРИАНА БУДЕВСКА
ул. Цар Асен I, № 36А
Телефон: 056 84 60 40
056 84 14 81
ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС
ул. Климент Охридския, № 2
Телефон: 056 84 17 40

ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР
ул. Климент Охридски, № 2
Телефон: (056) 84 12 35 - каса.
(056) 84 07 35

ОП ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ
площад Тройката, № 1 - Културен дом на нефтохимика
Телефон: 056 844 274

КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР МОРСКО КАЗИНО
Приморски парк
Телефон: 056 911 868

ЛЕТЕН ТЕАТЪР
Приморски парк

 

Свали като PDFСвали като PDF Разглеждания: 28536 Последна промяна: 16:21:29, 24 ноември 2014