Отличиха бургаските отличници

Размер на шрифта: A A A Назад
четвъртък, 02 декември 2010
Публикувано от: Радостин Рачев
Отличиха бургаските отличници

На тържествена церемония днес /2 декември/, 93 изявени и талантливи бургаски ученици от 29 училища в общината бяха отличени за постигнати високи резултати и завоювани престижни награди в международни олимпиади и национални конкурси.

В събитието, което се състоя в зала "Изток" на Бургаски свободен университет, участваха кметът Димитър Николов, зам.-министърът на образованието Милена Дамянова, зам.-кметът Йорданка Ананиева, председателят на Общински съвет - Бургас Снежина Маджарова, зам.-областният управител Златина Дукова и директорът на Регионалния инспекторат по образование Виолета Илиева.

Най-умните и талантливи деца на Бургас бяха наградени за успехите си във всички области на науката, изкуствата и физическото възпитание - български език и литература, чуждоезиково обучение, математика, природни науки, информатика, изкуства, спорт и принос в издигане авторитета на училището и града.

Грамота и книгата на Божидар Димитров "Бургас" получиха отличените ученици, а за особени заслуги в областта на математиката на Александър Макелов от ПМГ "Акад. Н. Обрешков" бе връчен и малък плакет на Община Бургас.

Кметът на Бургас Димитър Николов и зам.-министърът на образованието Милена Дамянова наградиха лично бургаските таланти.

"С това ние изразяваме любов и признателност към тези деца, които са завоювали отличия, свързани с науката, спорта и изкуството.", заяви кметът Николов и допълни "Бургас тази година получи отличието най-добър град за живеене, а това се постига, когато в града работят, учат и творят талантливи хора. Вие ни давате повод за самочувствие и гордост".

Заместник-министърът на образованието Милена Дамянова поздрави бургаските деца и посочи, че най-важна е инвестицията в младите хора.

Наградените ученици бяха поздравени по време на тържеството от своите връстници и приятели от НУМСИ "Панчо Владигеров" с кратка музикална програма. Церемонията се организира за трета поредна година в навечерието на празника на Бургас - Никулден.

 

* Ето и имената на наградените ученици:

 

Информатика 

1.Георги Георгиев-ПГЕЕ"К.Фотинов"

 

Информационни технологии

1.Йоанна Денчева -ОУ"А.Страшимиров"

 

Танцово изкуство

1.Златара Чакърова - СОУ"Св.св.Кирил и Методий"

2.Евелина Тодорова - СОУ"Й.Йовков"

 

Моден дизайн

1.Теодора Димитрова- СОУ"Й.Йовков"

 

Музика -

1.Даниела СтояноваОУ"В.Априлов"

2.Силвия Минкова-Гимназия с преподаване на англ.език"Гео Милев"

3.Божена Николова -НУМСИ"Проф.П.Владигеров"

4.Георги Милтиядов - НУМСИ"Проф.П.Владигеров"

5.Жеко Жеков-НУМСИ"Проф.П.Владигеров"

6.Мартин Йорданов-НУМСИ"Проф.П.Владигеров"

7.Гергана Василева -СОУ"Д.Чинтулов"

8.Велислав Стоянов - СОУ"Д.Чинтулов"

9.Хава Кямил - СОУ"Д.Чинтулов"

10.Павел Иванов - ГЧЕ"В.Левски"

11.Деница Кинева-Начално базово училище"М.Лъкатник"

12.Веселина Богданова - Начално базово училище"М.Лъкатник"

13.Тони Стоянова-ОУ"Г.Бенковски"

14. Теодора Николаева Андреева- СОУ" Д.Дебелянов"

 

Изкуства

1.Никола Проданов-ОУ"Св.Кн.Борис І"

Изобразително изкуство

1.Петър Стоянов - ОУ"П.Яворов"

2.Маргарита Русева - ОУ"В.Априлов"

3. Мирела Гугушева - ОУ"Бр.Миладинови"

4.Нора-Мари Дженанян- ОУ"Бр.Миладинови"

5.Силвия Ганчева-ОДК

6.Владислав Вълканов-ОДК

7.Ина Везенкова-ОУ"Св.Кн.Борис І"

 

Природни науки и екология

1.Коста Шатров - Гимназия с преподаване на немски език"Гьоте"

2.Мартин Куванджиев-ПГМЕЕ

3.Кристина Димова-ПГСАГ"К.Фичето"

4.Цветелина Александрова -ОДК

 

Чуждоезиково обучение

1. Ясен Георгиев- ГРЕ"Г.Раковски"

2.Габриела Желева- ГРЕ"Г.Раковски"

3.Пламена Цинова - ГРЕ"Г.Раковски"

4.Марияна Вълчева - ГРЕ"Г.Раковски"

5. Юлия Манолова - ОУ"Бр.Миладинови"

6.Европа Ралева-СОУ"Св.св.Кирил и Методий"

7.Мая Проданова - Гимназия с преподаване на немски език"Гьоте"

8.Деница Иванова - Гимназия с преподаване на немски език"Гьоте"

9.Драгомила Воденичарова-ГЧЕ"В.Левски"

 

Киноизкуство

1.Веселин Чолаков - ПМГ"Акад.Н.Обрешков"

 

Театрално изкуство

1.Георги Димов - ГРЕ "Раковски"

 

Мултимедийна презентация

1.Иво Водев - ПГМЕЕ

 

Български език и литература

1.Преслава Костадинова - ОУ"П.Яворов"

2.Анамария Коева - ПМГ"Акад.Н.Обрешков"

3.Маргарита Недялкова- Гимназия с преподаване на англ.език"Гео Милев"

4.Ирена Димова - Гимназия с преподаване на англ.език"Гео Милев"

5.Кристиян Тодоров - ПГСАГ"К.Фичето"

6.Руска Стоянова - ПГСАГ"К.Фичето"

7.Никол Андонова - ОУ"А.Страшимиров"

8.Мартин Мирчев-ОУ"А.Страшимиров"

9.Зорница Костова - ОУ"А.Страшимиров"

10.Магдалена Иванова-ОУ"Г.Бенковски"

11.Мартин Георгиев -ОУ"Св.Кн.Борис І"

 

Международни и национални кулинарни  конкурси и състезания

1.Николай Желев - ПГ по туризъм "Проф.д-р Ас.Златаров"

2. Елизабет Славова - ПГ по туризъм "Проф.д-р Ас.Златаров"

 

В областта на  спорта

1.Николина Атанасова- ПГ по туризъм "Проф.д-р Ас.Златаров"

2.Тодор Христов - ПГ по туризъм "Проф.д-р Ас.Златаров"

3.Димитър Вълев - ученик в ПГСИ"П.Пенев", обучава се интегрирано и получава специализирана педагогическа подкрепа от педагози към Ресурсен център - Бургас

4.Анета Захариева -  ученичка в ПГТ"Проф.д-р Ас.Златаров" , обучава се интегрирано и получава специализирана педагогическа подкрепа от педагози към Ресурсен център - Бургас

5.Стефани Щерева -ОУ"В.Априлов"

6.Калина Жейнова - ОУ"В.Априлов"

7.Хаден Салиев - Частна профилирана гимназия с изучаване на англ.език"Британика"

8.Георги Костадинов - ОУ"Бр.Миладинови"

9.Айшегюл Али Шен - СОУ"Св.св.Кирил и Методий"

10.Александър Топалов - СОУ"Й.Йовков"

11.Михаела Антонова-ОУ"Св.Кл.Охридски"

12.Хаджер Редван - ОУ"Св.Кл.Охридски"

13.Христиана Въжарова - ОУ"Св.Кл.Охридски"

14.Денислав Суслеков - Спортно училище"Ю.Гагарин"

15.Мирослав Милков - Спортно училище"Ю.Гагарин"

16. Антоан Андонов - Спортно училище"Ю.Гагарин"

17.Памела Маврова-ГЧЕ"В.Левски"

18.Полина Иванова- Начално базово училище"М.Лъкатник"

19.Ралица Нанева-ОУ"Г.Бенковски""

20.Нейко Плачков-ОУ"П.Яворов"

21.Иванина Стойнова-СОУ"К.Петканов"

22.Красимир Господинов-СОУ"К.Петканов"

 

Математика  

1.Костадин Гаров - Съюз на математиците в България - секция Бургас

2.Йордан Стоянов - Съюз на математиците в България - секция Бургас

3.Андрей Цочев - Съюз на математиците в България - секция Бургас

4.Веселина Велкова - Съюз на математиците в България - секция Бургас

5. Константин Гаров - Съюз на математиците в България - секция Бургас

6.Еожен Овагемян - Съюз на математиците в България - секция Бургас

7.Галина Кирчева - Съюз на математиците в България - секция Бургас

8.Деница Райкова-Съюз на математиците в България - секция Бургас

9.Росен Рачев-Съюз на математиците в България - секция Бургас

10.Давид Койчев -Съюз на математиците в България - секция Бургас

11.Александър Макелов - ПМГ"Акад.Н.Обрешков"

12.Тодор Марков- ПМГ"Акад.Н.Обрешков"

13.Цветелина Йовчева-ОУ"Е.Пелин"

 

За активно участие в училищен  проект

1.Яница Маврова-ОУ"П.Р.Славейков"

2.Стоян Стойков - ОУ"П.Р.Славейков"

Свали като PDFСвали като PDF Разглеждания: 13148 Последна промяна: 15:35:26, 02 декември 2010