Културна програма за месец ноември 2013

четвъртък, 20 юни 2013
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец ноември 2013

"БУРГАС - ЕВРОПЕЙСКА КУЛТУРНА СТОЛИЦА 2019"

КУЛТУРНА ПРОГРАМА 2013

 

НОЕМВРИ

 

1 ноември /петък/,  18:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Организира: Клуб за авторска песен "Кръгът на барда"

с партньорството на Регионален държавен архив - Бургас и приятели.

 

04 ноември /понеделник/ - 16 ноември /събота/

Галерия ДБХ

Изложба Тодор Райков

 

04 ноември /понеделник/, 18:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013
Някои наблюдения върху съвременното изкуство
Катя Атанасова

04 ноември /понеделник/, 19:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013

"Да изядеш ябълката'' - театрална ситуация

04 ноември /понеделник/, 18:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

Творческа вечер на Дена Джелебова

 

5 ноември /вторник/, откриване 18:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"
Есенни културни салони 2013
Изложба "Точка на произход"

 

5 ноември /вторник/, от 19:00 до 22:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

 Есенни културни салони 2013
Уроци по аржентинско танго

 

6 ноември /сряда/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Есенни културни салони 2013
"Точка на произход" - изложба

 

6 ноември /сряда/, откриване 18:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013
Обща изложба ''Картина от мнозина''

 

7 ноември /четвъртък/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Есенни културни салони 2013
"Точка на произход" - изложба

 

7 ноември /четвъртък/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013
Обща изложба ''Картина от мнозина''

 

7 ноември /четвъртък/, 18:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

"Карикатурна броеница" - книга на Йордан Попов
Изложба карикатури на Маргарита Янчева

 

8 ноември /петък/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Есенни културни салони 2013
"Точка на произход" - изложба

 

8 ноември /петък/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013
Обща изложба ''Картина от мнозина''

 

11 ноември /понеделник/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013
Обща изложба ''Картина от мнозина''

 

11 ноември /понеделник/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Есенни културни салони 2013
"Точка на произход" - изложба

 

11 ноември /понеделник/, от 13:00 до 17:30 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Пленер на учители по изобразително изкуство
от детските заведения в Бургас

12 ноември /вторник/, от 10:00 часа до 15:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

Кръгла маса "Природен парк Странджа -
Гордост и грижа на България"

12 ноември /вторник/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013
Обща изложба ''Картина от мнозина''

 

12 ноември /вторник/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Есенни културни салони 2013
"Точка на произход" - изложба

 

12 ноември /вторник/, от 13:00 до 17:30 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Пленер на учители по изобразително изкуство
от детските заведения в Бургас

 

12 ноември /вторник/, от 19:00 до 22:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Уроци по аржентинско танго

13 ноември /сряда/
К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013
Обща изложба ''Картина от мнозина''

 

13 ноември /сряда/, 10:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Международен фестивал на детския анимационен филм

Анимация за деца

"Птичето и листото" - Швейцария 2012, Лена фон Дьорен
"Малки спортисти" - Франция 2012, Брюно Колв
"Руското момченце с бяла овца" - Франция 2013, Елоа Анриод
"Бълхата и въшката" - Германия 2012, Даниел Лейва
"Гахунгу" - Белгия 2012, 14 младежи от Бурунди
"Бутой" - Белгия2013, 12 момичета от Бурунди
"Петел и котка" - Русия 2012, Сергей Меринов

 

13 ноември /сряда/, 17:30 часа

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Международен фестивал на детския анимационен филм

Студентски анимационни филми

"Кръпка" - България 2012, Милена Симеонова
"В рамка" - Германия 2012, Евгения Гострер
"Душа", Чехия, 2012, Тереза Вострадовска
"Къщата без врати" - Великобритания 2013, Она Нечифър
"Защо не ме виждате" - Гърция 2012, Елени Томадаки
"Кубикулум" - България, Великобритания 2011, Димитър Петров
"Домашно огнище" - Унгария 2012, Балинт Гелей

 

13 ноември /сряда/, 18:30 часа

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Международен фестивал на детския анимационен филм

Анимация за възрастни

"Езерце до великата китайска стена" - Русия 2012, Дмитрий Гелер
"Очакване" - Япония 2012, Хакюн Ким
"Джунгла под прозореца" - България 2013, Иван Веселинов
"Ра-та-та" - Япония 2011, Мираи Мизуе
"Портали" - България 2013, Симеон Сокеров
"Лабиринтът" - Белгия 2013, Матийо Лабай
"Футон" - Япония 2012, Йорико Мизушири
"Дългият мост към целта" - Русия 2012, Иван Максимов

 

13 ноември /сряда/, 19:00 часа 

Дом на културата на нефтохимика, зрителна зала

"Откачена фамилия" от Рей Куни. Режисьор - Валентин Танев.

С участието на Ева Тепавичарова, Мариус Донкин, Кирил Кавадарков, Анна Симова, Явор Костов, Валентин Танев и Мария Сапунджиева.

 

14 ноември /четвъртък/, 10:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Международен фестивал на детския анимационен филм

Анимация за деца

"Добре дошли в брик и брак" - Франция 2012, А. Галеран, М. Шевалие
"Момиче на име Еластика" - Канада 2012, Гийом Бланше
"Клоп" - Германия 2012, Даниел Лейва
"Буроба" - Русия 2012, Оксана Холодова
"Доматено приключение" - САЩ 2012, Шичие Чю
"Приказка за хотанския килим" - Русия 2012, Наталия Березовая
"Снежинка" - Русия 2012, наталия Чернишева

 

14 ноември /четвъртък/, 17:30 часа

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Международен фестивал на детския анимационен филм

Студентски анимационни филми
"Черно-бялата шапчица" - Германия 2012, Регина Хаселхорст
"Златната рибка" - България 2012, Ирина Арменкова
"Цикличен" - Япония 2013, Томоки Куроги
"Огледалце на стената" - България 2012, Силвия Иванова
"Близнаци" - Словакия 2011, Петер Будински
"Алцхаймер - отложена реалност" - Швейцария 2011, Йохан Рости
"Помниш ли синьото слънце" - България 2013, Милена Симеонова
"Чужденец" - Чехия 2013, Мартин Май

 

14 ноември /четвъртък/,  18:30 часа

 К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Международен фестивал на детския анимационен филм

Анимация за възрастни
"Боулс" - Словения 2013, Шпела Садес
"Любовни игри" - Южна Корея 2012, Юми Йонг
"Кръвта" - България 2012, Велислава Господинова
"Безсмъртен" - Русия 2012, Михаил Алдашин
"Екзистенция" - България 2013, Анна Харалампиева
"Заплетена история" - САЩ 2013, Кори Паркс

14 ноември /четвъртък/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013
Обща изложба ''Картина от мнозина''

 

15 ноември /петък/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013
Обща изложба ''Картина от мнозина''

 

15 ноември /петък/, 10:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Международен фестивал на детския анимационен филм

Анимация за деца

"Снежната кралица" - Русия 2012, Максим Свещеников, Влад Барбе

 

15 ноември /петък/, 17:30 часа

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Международен фестивал на детския анимационен филм

Студентски анимационни филми

"Все навътре" - Хонг Конг 2011, Шарън Лиу
"Хабитат" - България 2013, Ина Георгиева
"Последен дъх" - Франция 2012, Морган Фрашина
"Триъгълник" - САЩ 2012, Грейс Нейон Рий
"Незавършената картина" - България 2012, Росица Вангелова
"Транзит" - Унгария 2012, Беата Пантя
"Копнеж" - Великобритания 2013, Гавин Робинсън

 

15 ноември /петък/, 18:30 часа

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Международен фестивал на детския анимационен филм

Закриване на фестивала

 

15 ноември /петък/, 18:50 часа

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Международен фестивал на детския анимационен филм

Анимация за възрастни

"Пир за наложницата" - Канада, Франция, Швейцария 2012, Хефанг Уей
"Заради мама" - България 2013, Антоанета Четрафилова
"АБВ" - Франция 2013, Лора Сикури и Франсоа Грумлан-Сон
"Изхвърлен на брега" - Холандия, Швейцария 2012, Йонас От
"Пол" - Израел 2012, Офер Капота и Хадар Ситрук
"Скачени съдове" - Естония 2013, Андрес Тенусаар
"Завръщане" - България 2013, Витко Боянов
"Белуга" - Япония 2011, Шин Хашимото
"Овце, бе!" - Германия 2012, Готфрид Ментор

 

17 ноември /неделя/, 11:00 до 12:30 часа

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

Уроци по Салса

18 ноември /понеделник/- 30 ноември /събота/

Галерия ДБХ

Изложба Георги Динев и Добрин Вътев

 

18 ноември /понеделник/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013
Обща изложба ''Картина от мнозина''

 

18 ноември /понеделник/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "130 години Морска администрация на България"

19 ноември /вторник/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев

Есенни културни салони 2013
Обща изложба ''Картина от мнозина''

 

19 ноември /вторник/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "130 години Морска администрация на България"

 

19 ноември /вторник/, 15:30 часа

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

Фото изложба посветена на Казахстан

19 ноември /вторник/, от 19:00 до 22:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

Уроци по аржентинско танго

19 ноември /вторник/, 18:30 часа

Дом на културата на нефтохимика, зрителна зала

Концерт на фондация "Изкуството да живееш"

 

20 ноември /сряда/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

Есенни културни салони 2013
Обща изложба ''Картина от мнозина''

 

20 ноември /сряда/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "130 години Морска администрация на България"

 

20 ноември /сряда/

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

Фото изложба посветена на Казахстан

 

 

21 ноември /четвъртък/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "130 години Морска администрация на България"

 

21 ноември /четвъртък/

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

Фото изложба посветена на Казахстан

 

21 ноември /четвъртък/, 18:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

Изложба "Зунка /дъга/ над Родопите" - откриване
Автор Елица Гигова

21 ноември /четвъртък/, 18:30 до 19:30 часа

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Премиера на книга "Клоуните отиват в Рая"
Автор Ивайло Диманов

 

22 ноември /петък/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "130 години Морска администрация на България"

 

22 ноември /петък/

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

Фото изложба посветена на Казахстан

 

22 ноември /петък/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

Изложба "Зунка /дъга/ над Родопите"

Автор Елица Гигова

 

22 ноември /петък/, 17:30 часа

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Представяне на книгите:
"Българският език в началото на XXI век - Отражение на обучителните промени"
Съставител проф. дфн Марияна Парзулова
"Именуването на българите XX - XXI век", енциклопедичен справочник
Автори: проф.дфн Марияна Парзулова и проф. Тодор Балкански

22 ноември /петък/, 18:30 часа

Дом на културата на нефтохимика, зрителна зала

Юбилеен концерт на хор "Милка Стоева"

 

25 ноември /понеделник/, 19:00 часа

Дом на културата на нефтохимика, зрителна зала

"Възгледите на един учител за всеобщата просвета"

Спектакъл на Камен Донев

 

25 ноември /понеделник/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

Изложба "Зунка /дъга/ над Родопите"

Автор Елица Гигова

 

26 ноември /вторник/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

Изложба "Зунка /дъга/ над Родопите"

Автор Елица Гигова

 

26 ноември /вторник/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Годишна изложба на Бургаска фотографска общност

 

26 ноември /вторник/, 18:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Петя Дубарова"
Бургаските музикални семейства и техни приятели
Концерт на Мариана Канева пиано и
Фани Маргарита Йовчева пиано

26 ноември /вторник/, от 19:00 до 22:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

Уроци по аржентинско танго

26 ноември /вторник/, 19:00 часа

Дом на културата на нефтохимика, зрителна зала

"Имам нужда от теб" от Нийл Саймън, режисьор  Илия Добрев

С участието на Искра Радева, Георги Кадурин, Мария Статулова, Виолета Марковска и Стефан Стефанов

 

27 ноември /сряда/, 18:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

група "Горещ  Пясък", Акустично

 

27 ноември /сряда/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

Изложба "Зунка /дъга/ над Родопите"

Автор Елица Гигова

 

27 ноември /сряда/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Годишна изложба на Бургаска фотографска общност

 

27 ноември /сряда/, 10:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

Представяне на Go To Burgas

28 ноември /четвъртък/, 18:00 часа

КЦ Морско казино, зала"Петя Дубарова" 

"Есенна палитра", музикално-поетичен рецитал

Организира  НЧ "Асен Златаров - 1940"

 

28 ноември /четвъртък/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

Изложба "Зунка /дъга/ над Родопите"

Автор Елица Гигова

 

28 ноември /четвъртък/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Годишна изложба на Бургаска фотографска общност

 

28 ноември /четвъртък/, 17:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

Творческа вечер на поетите

Антонин Горчев - Шумен и Тенко Тенев - Ямбол
по покана на Дружество бълтарски писател

 

29 ноември /петък/, 18:00 часа

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

20 г. Литературно студио "Митични птици"

29 ноември /петък/

К Ц "Морско казино", зала "Георги Баев"

Изложба "Зунка /дъга/ над Родопите"

Автор Елица Гигова

 

29 ноември /петък/

К Ц "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Годишна изложба на Бургаска фотографска общност

 

Община Бургас си запазва правото за промени на програмата.

 

ЗА ИНФОРМАЦИЯ

АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ

 

ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС

ул. Александровска,  № 22

Телефон: (056) 84 05 48

 

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ  ПЕТКО ЗАДГОРСКИ  БУРГАС

 ул. Митрополит Симеон, № 24

Телефон: (056) 84 21 69

 

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ БУРГАС

 ул. Славянска, № 69

Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82

 

МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТТЪР

ул. Гладстон, № 39

Телефон:056 844265

 

ТЕАТРИ

 

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР АДРИАНА БУДЕВСКА

ул. Цар Асен I,  № 36А

Телефон: 056 84 60 40

 

ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС

ул. Климент Охридския, № 2

Телефон: 056 841 740

 

ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР

ул. Климент Охридски, № 2

Телефон: (056) 84 12 35 - каса.

 

ОП ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ

площад  Тройката,  № 1 - Културен дом на нефтохимика

Телефон: 056 844 274

 

КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР МОРСКО КАЗИНО

Приморски парк

Телефон: 056 911 868

 

ЛЕТЕН ТЕАТЪР

Приморски парк

свали като pdf разглеждания: 5875 последна промяна: 12:09:29, 25 ноември 2013