Културна програма месец декември 2009

Пятница, 27 Ноября 2009
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Весели празници и  Щастлива Нова Година!!!

 

 

 

 

1 декември – СВЕТОВЕН ДЕН ЗА БОРБА СРЕЩУ СПИН
1 декември – вторник Анти-СПИН кампания с подрастващите и младежите в квартала
Читалище "Просвета” – кв. Долно езерово Лектория, изработка и разпространение на листовки с информация за СПИН
1 декември – вторник Концерт на Графа и "Акага” от турнето "TOUR 2009”
зала "Опера”
19.30 часа
1 декември – вторник Концерт на младежки симфоничен оркестър "Бургас”
Концертна зала "Проф. Иван Вульпе” при НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров”
18.30 часа диригент Левон Манукян
1- 16 декември Изложба ”България с образите на Феликс Каниц /1829 - 1904/ – акварели от научния архив на БАН”
Галерия "Богориди”
ул. "Богориди” 48
2 декември – сряда Тържествено честване на 100 годишнината от рождението
Военноморска база – Бургас на поета Никола Йонков Вапцаров
15.00 часа
2 декември –сряда "Море” – изложба маслена живопис
Галерия "Шипка”, ул. "Шипка” 3 Радка Караиванова
17.30 часа
3 декември – МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА ХОРАТА С УВРЕЖДНИЯ
3 декември – четвъртък 11.00 часа - Преглед на издадените поетични книги
Заседателна зала на Община Бургас 14.00 часа - Преглед на издадените книги с проза
Годишни литературни награди 2009 16.00 часа - Връчване на годишните литературни награди
3 декември – четвъртък Представяне на книгата "Бургаският Парнас”
БХГ "Петко Задгорски” Литературна антология на ХХ век /част първа/
18.00 часа
3 декември – четвъртък Откриване на VIII Свети Николаевски православни
Военен клуб, Конферентна зала образователни четения
ул. "Христо Ботев” 48
14.00 часа
3 декември – четвъртък Фотоизложба "Бургас през обектива"
фоайето на Община Бургас Организатор: Читалище "Св. св. Кирил и Методий” - Бургас
18.00 часа
3 декември – четвъртък Бал на хората с увреждания
"Танцова академия Бургас” Организатори: Община Бургас, партньори: "Танцова академия Бургас”
к/с Славейков, сградата на Информационно обслужване АД /срещу КАТ /
14.00 часа
3 декември – четвъртък ПРЕМИЕРА
ДТ "Адриана Будевска” "Горката Франция” от Жан Ко
19.00 часа постановка Богдан Петканин
3 – 4 декември Изкуството "Батика" гостува на Приложен кръжок "Фантазия"
Читалище "Христо Ботев”
4 декември – петък Награждаване на изявени ученици
Младежки културен център спечелили награди на Национални и Международни състезания
11.00 часа
4 декември – петък Тържество по случай Никулден
Зала на ОУ "Христо Ботев” – м. с. Черно море Организатори: Читалище Антон Страшимиров – с. Черно море,
11.00 часа ОУ "Христо Ботев” – с. Черно море
4 декември - петък Награждаване на участниците от конкурса за есе на тема: "Бургас - моят град"
Библиотеката на Читалище "Асен Златаров"
12.00 часа
4 декември – петък Откриване на изложба "Дарени и спасени съкровища”
Регионален исторически музей - Бургас
Историческа експозиция, ул. "Лермонтов” 31
17.00 часа
4 декември – петък
Галерия "Бриз” /Бояджиев/ Сборна изложба "Морски свят”, посветена на празника на град Бургас
ул. "Богориди” 37А
18.00 часа
4 декември – петък Тържествено честване на 100-годишнината
Концертна зала №1 на Военен клуб – Бургас от рождението на поета Никола Йонков Вапцаров
ул. "Христо Ботев” 48
18.00 часа
4 декември – петък ЮБИЛЕЕН КОНЦЕРТ
Дом на културата – "Лукойл-Нефтохим” 35 години Фолклорен танцов ансамбъл "Емона” – Бургас, гл. худ. ръководител: Никола Гинов
19.00 часа Организатори: Община Бургас, Младежки културен център
4 декември – петък ПРЕМИЕРА
ДТ "Адриана Будевска” "Горката Франция” от Жан Ко
19.00 часа постановка Богдан Петканин
5 декември – събота "Дантели и бродерии”
Държавен куклен театър - Бургас
11.00 часа
5 декември – събота "Завръщане” – стихове на CD
ДТ "Адриана Будевска” Представяне на най-новите песни на актьора Валери Еличов
18.00 часа
6 декември – неделя Тържествена Света литургия в чест на Св. Николай Чудотворец и благоденствието на Бургас
Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий” отслужена от Негово Високопреосвещенство Сливенски Митрополит Йоаникий и бургаското духовенство
9.00 часа
6 декември – неделя Тържествено заседание на Общински съвет Бургас
Заседателна зала на Община Бургас
9.30 часа
6 декември – неделя Ритуал по издигане флаговете на Република България и Община Бургас
Площад "Атанас Сиреков”
10.00 часа
6 декември – неделя Освещаване на Никулденска обредна трапеза
Регионален исторически музей – Бургас
Етнографски комплекс, ул. "Славянска” 69
10.15 часа
6 ДЕКЕМВРИ – НЕДЕЛЯ ТЪРЖЕСТВЕНО ПОСРЕЩАНЕ НА ЧАСТИЦА ОТ СВЕТИЯ КРЪСТ ГОСПОДЕН В ГР. БУРГАС
ПРЕД КАТЕДРАЛЕН ХРАМ "СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” ОТ НЕГОВО ВИСОКОПРЕОСВЕЩЕНСТВО СЛИВЕНСКИ МИТРОПОЛИТ ЙОАНИКИЙ
10.45 ЧАСА И БУРГАСКОТО ДУХОВЕНСТВО
6 ДЕКЕМВРИ – НЕДЕЛЯ ЛИТИЙНО ШЕСТВИЕ С ХВЪРЛЯНЕ НА ВЕНЦИ И ЦВЕТЯ В МОРЕТО
ОТ КАТЕДРАЛЕН ХРАМ "СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” В ПАМЕТ НА ЗАГИНАЛИТЕ МОРЯЦИ И РИБАРИ
ДО МОСТИКА В ПРИМОРСКИ ПАРК
11.00 ЧАСА
6 декември – неделя Откриване на Конферентна зала в бившия киносалон
Кметство, кв. Крайморие
11.00 часа
6 декември – неделя Празник по случай Никулден
Пред храм-параклис "Св.Димитър” Организатор: Читалище "Паисий Хилендарски"
11.00 часа
6 декември – неделя Традиционна изложба на бургаските художници
Дружество на художниците - Бургас Връчване на наградата "Художник на годината”
Изложбена зала, ул."Александровска” 22 Обявяване "Бург на годината”
12.00 часа Връчване на сертификат за присъединяване на Катедрален храм "Св. св. Кирил и Методий” и защитена местност "Пода” към 100-те национални туристически обекта
6 декември – неделя Никулденски празничен концерт
к/с Меден рудник
пред бившия РУМ "Резвая”
12.30 часа
6 декември – неделя Никулденски празничен концерт
Пред спортна зала "Младост”
16.00часа
6 декември – неделя Никулденски празничен концерт
Парк "Изгрев”
17.00 часа
6 декември – неделя Никулден, празник на Бургас. Празничен концерт.
пред читалище "Просвета” – кв. Долно езерово
17.00 часа
6 декември – неделя Тържествено включване на празничното осветление на Бургас
площад "Тройката” Празнична програма с участието на ПФА "Странджа”, "Мери Бойс Бенд”, Албена Вескова, Хор "Милка Стоева”, Оперно-филхармонично дружество Бургас, Хор "Родна песен”, Вокална група "Студентски гласове”, Група "Тийн”, Танцова формация при Здравен клуб и спортен център "Аякс” Бургас, Борислава Кехайова, Клуб по спортни танци "Бургас 75”
17.00 часа Водещи: Мария Статулова и Пейо Пантелеев
6 декември – неделя Конкурсна изложба на Никулденска трапеза
Читалище "Възраждане” – с.Рудник
7 декември - понеделник Детски куклен театър "Делфинче”
Читалище "Христо Ботев”
11.30 часа
7 декември – понеделник Фотоизложба "106 години Пристанище Бургас”
Регионална библиотека "П.К. Яворов” Организатори: Морска асоциация Бургас, Регионална библиотека "П.К. Яворов”
зала ул. "Булаир” 10
18.00 часа
8 декември – вторник VI спектакъл из II част на образователния цикъл "Как да гледаме опера”
Зала "Опера”
12.00 часа
8 - 20 декември Коледна работилница за изработка на картички и сувенири
В библиотеката на Читалище "Просвета” – кв. Долно езерово към проекта "Подари коледен празник на дете”
10 декември – четвъртък "Различен от всички” от Алексей Слаповски
ДТ "Адриана Будевска”
19.00 часа
"Травиата” – Опера от Джузепе Верди
10 декември – четвъртък
Зала "Опера”
19.00 часа
11 декември – петък
Зала "Опера” Куклената фея – Балет-феерия от Йозеф Байер
12.00 часа
12 декември – събота "Писмо до Дядо Коледа”
Държавен куклен театър - Бургас
 11.00 часа
13 декември – неделя "Писмо до Дядо Коледа”
Държавен куклен театър - Бургас
11.00 часа
14 декември- понеделник "Жестоки игри” от Алексей Арбузов
ДТ "Адриана Будевска”
19.00 часа
15 декември – вторник Откриване на фотоизложба "65 години Военноморска база - Бургас"
Централно фоайе на Военен клуб-Бургас
ул. "Христо Ботев” 48
16.30 часа
15 декември – вторник Тържествено събрание-концерт по случай 65 години от създаването на Военноморска база –Бургас
Концертна зала №1 на Военен клуб – Бургас
ул. "Христо Ботев” 48
17.00 часа
15 – 18 декември Детски куклен театър при НЧ”Светлина” – гр.Поморие
Читалище "Христо Ботев”  гостува с пиесата "Меко казано” от Валери Петров
16 декември – сряда Коледни празници с издателство "Фют”
Регионална библиотека "П.К. Яворов” 10.00 часа – Откриване на Коледен базар
зала ул. "Булаир” 10 от 10.00 часа до 19.00 часа – Изложба-базар на книги на издателство "ФЮТ”
от 10.00 до 19.00 часа от 10.30 часа до 11.30 часа – среща на деца от детските градини с писателката Ангелина Жекова 
16.30 часа – Коледен спектакъл на актьори от Държавен куклен театър - Бургас
16 декември – сряда Среща на деца от ЦДГ 30 в Детския отдел на Регионална библиотека "П.К. Яворов” в к/с Изгрев с писателката Ангелина Жекова 
Регионална библиотека "П.К. Яворов
Детски отдел, к/с "Изгрев”
от 15.00 часа до 16.00 часа
16 декември – сряда Театрално представление на гостуващ театър от гр.София с постановката”Бардак”
Концертна зала №1 на Военен клуб – Бургас С участието на актьора Асен Блатечки – организатор Агенция Арт "Мелпомена”-Бургас
ул. "Христо Ботев” 48
от 17.00 часа и от 19.00 часа
16 декември – сряда "Бал с маски” Опера от Джузепе Верди
зала "Опера”
19.00 часа
17 декември - четвъртък Коледни празници с издателство "Фют”
Регионална библиотека "П.К. Яворов” Изложба-базар на книги на издателство "ФЮТ”
зала ул. "Булаир” 10
от 10.00 часа до 19.00 часа
17 декември - четвъртък "Под елхата" - коледен концерт
Пред ул. "Вардар" №1 Организатори: Читалище "Пробуда", ЦДГ "Вълшебство", Комплекс за социални услуги и център за обществена подкрепа - к-с "Бр. Миладинови"
16.30 часа
17 декември – четвъртък Коледен концерт
к/с Меден Рудник
спортна зала "Никола Станчев”
17.00 часа
17 декември - четвъртък Концерт на Градски духов оркестър - Бургас
Концертна зала "проф. Иван Вульпе” Диригент Иван Ганев,Концертмайстор Христо Кожухаров
19.00 часа В програмата: Сеп Ноймайер, Джеймс Хорнер, Джей Катълуей, Тончо Русев, Хенри Манчини, Джон Ленън и Пол Макартни, Емил Хралецки, Хуан Тизо и Братя Хойзер
18 декември – петък Детско матине "Коледа е тук"
Читалище "Св. св. Кирил и Методий”
11.00 часа
18 декември – петък Концерт "От Игнажден до Коледа
Пред спортна зала "Младост” Организатор: читалище: "П. Славейков”
11.30 часа
18 декември – петък Концерт на НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров”
Концертна зала "Проф. Иван Вульпе”
18.30 часа
18 декември – петък "КОЛЕДНА НАЗДРАВИЦА” – Празничен концерт
ОФД – Бургас гостува на читалище "Яна Лъскова” – гр. Несебър
18.30 часа
18 декември – петък Тракийско надпяване по повод 165 години от рождението на Капитан Петко Войвода
Читалище "Възраждане” – с. Рудник
19 декември – събота
пл. "Тройката” Фолклорен концерт с участието на ДНХ "Трепетлика” и ДФ Шарени гайтани с ръководител Стойко Георгиев и ДФТА "Радост” с ръководител Никола Гинов
11.00 часа Концерт на пенсионерски клубове
19 декември – събота "Писмо до Дядо Коледа”
Държавен куклен театър
11.00 часа
19 декември – събота Уроци по танци на открито с танцово студио "Дюн”
пл. "Тройката” Салса, народни танци и танцова аеробика за всички
17.00 часа
19 декември – събота "Бургазлии за Коледа” – 2
Зала "Опера” с участието на Тони Димитрова
19.00 часа Група "Горещ пясък”, Пламен Ставрев, Стефка Емилова, Галя Ичеренска, Бончо Гроздев, Вокална група "Врабчетата”, Детска вокална група "Точно време”, Куклено шоу "Чеди”, Група "Тийн”, "5-те Сезона”
Идея и реализазия: Стефан Диомов
20 декември – неделя Концерт с участието на ФФ "Тракийче” към читалище Любен Каравелов
пл. "Тройката с ръководител Росен Поборников, Сдружение "Родолюбец, ФА за македонски песни "Гоце Делчев”
11.00 часа
20 декември - неделя  "Писмо до Дядо Коледа”
Държавен куклен театър
11.00 часа
20 декември - неделя  БАЛЕТЕН КОНЦЕРТ на балатна школа "Капка” при ОФД – Бургас
зала "Опера”
18.00 часа
21 декември – понеделник Изложба-базар на картички и сурвачки
Читалище "Св. св. Кирил и Методий”
11.00 часа
21 декември – понеделник Концерт на НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров”
пл. "Тройката”
17.00 часа
21 декември – понеделник Коледно Салса парти
пл. "Тройката”
18.00 часа
21 декември – понеделник Коледно парти за деца, театър, Дядо Коледа раздава подаръци
Читалище "Възраждане” – с. Рудник
22 декември – вторник Концерт  на СОУ "Добри Чинтулов”
пл. "Тройката
16.30 часа 
22 декември – вторник КОЛЕДЕН БАЛЕТЕН КОНЦЕРТ  с участието на балета при ОФД - Бургас
зала "Опера”
19.00 часа
22 и 23 декември Разнасяне на подаръци на децата в кавартала
Пред читалище  "Просвета” – кв. Долно езерово по проекта "Подари коледен празник на дете”
16.00 часа Раздаване на подаръци от Дядо Коледа от къщичката му пред читалището
23 декември – сряда Концерт на хор "Родна песен” с диригент Тодорка Бинева
пл. "Тройката
17.00 часа
23 декември – сряда Концерт на рок група "Soundfull"
пл. "Тройката
17.00 часа
23 декември – сряда КОЛЕДЕН СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ с участието на оркестъра и хора при ОФД - Бургас
зала "Опера”
19.00 часа
24 декември - четвъртък Коледуване. Детско веселие за най-малките
Читалище "Антон Страшимиров” - с. Черно Море
10.00 часа
24 декември – четвъртък Концерт на Детска вокална група "Морски песъчинки” с ръководител Милена Добрева и хор "Милка Стоева” с ръководител Светла Стоева, с участието на Танцова формация при Здравен клуб и спортен център "Аякс” - Бургас
пл. "Тройката
11.00 часа
24 декември - четвъртък Коледуване
Читалище "Възраждане” - с. Рудник
25 декември – петък Концерт на ПФА "Странджа” художествен ръководител Марио Егов
пред Община Бургас
14.00 часа
25 декември – петък Фолклорна програма
пред Читалище "Възраждане”
26 декември – събота Детска вокална група "Морски песъчинки” с ръководител Милена Добрева
пл. "Тройката Концерт на фолклорен клуб "Чайка”
14.00 часа  Концерт на пенсионерски кубове
27 декември – неделя Концерт на бургаските трубадури
пл. "Тройката”
11.00 часа
28 декември – понеделник Концерт на Вокално студио "СЕЗОНИ” с ръководител Кина Христова
пл. "Тройката”
17.00 часа
29 декември – вторник Концерт на Танцова формация "Петлите” и  Танцова формация "Малките петлета” с ръководител Георги Димитров, Шоу-формация "Веспа” с ръководител Веселин Георгиев и със специалното участие на Надя Стойчева и огненото шоу на група “F 4” с ръководител Любомир Лефтеров
пл. "Тройката
17.00 часа
29 декември – вторник Концерт на Вокално студио "Сезони” и група "Горещ пясък
Пред спортна зала "Младост”
17.00 часа
30 декември – сряда Концерт на група "Горещ пясък”
пл. "Тройката
17.30 часа
31 декември – четвъртък Новогодишен концерт с участието на:
пл. "Тройката” Станислава Христова
22.30 часа Иван Претъргов
Група "FOUR”
Оркестър "Карандила”
Водещ: Димитър Павлов

Последние новости

Все новости
скачать в формате pdf Количество просмотров: 8686 последнее изменение: 15:44:15, 27 Ноября 2009