Културна програма за месец май 2014

Размер на шрифта: A A A Назад
Вторник, 29 Апреля 2014
Публикувано от: Димитринка Костадинова
Културна програма за месец май 2014

01 май /четвъртък/, от 10.00 до 19.00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "История на оръжията
и българската бойна слава"

02 май /петък/, от 10.00 до 19.00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "История на оръжията
и българската бойна слава"

03 май /събота/, от 10.00 до 19.00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "История на оръжията
и българската бойна слава"


04 май /неделя/, от 10.00 до 19.00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "История на оръжията
и българската бойна слава"

05 май /понеделник/, от 10.00 до 19.00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "История на оръжията
и българската бойна слава"


06 май /вторник/, от 10.00 до 19.00 часа
КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "История на оръжията
и българската бойна слава"

 

07 май /сряда/, 18:00 часа

КЦ  "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

Среща с творчеството на Божидара Цекова

Актриса и писател

Представя Станислав Марашки

съорганизатори ССП и НЧ "Фар 1946"

 

07 май /сряда/, 19:00 часа

Дом на културата на нефтохимика

Благотворителен концерт в подкрепа на Татяна Мищенко.

С участието на група "Горещ Пясък", група "ХСС", Блякстайл Дюн, танцов ансамбъл "Радост", група "Blazerinte",

клуб по спортни танци "Бургас 75" и Захари Чернев

 

07 май /сряда/, 19:00 часаДраматичен театър "Адриана Будевска"Есенна соната

 

08 май /четвъртък/, 18:00 часа

 Дом на културата на нефтохимика

"От вишневата градина" по Чехов.

Благотворителен спектакъл на театрална трупа "Талантино" към НЧ "Христо Ботев"

По случай 10 годишнината от създаването ù

 

09 май /петък/, 14:00 часа

Дом на културата на нефтохимика

Концерт на ОУ "Свети Климент Охридски"

 

09 май /петък/, 18:00 часа

Дом на културата на нефтохимика

Благотворителен празничен концерт по случай 15 годишнината от създаването на танцов състав "Зорница"

 

09 май /петък/, 19:30 часа,

Зала Опера

Кармен

Опера от Жорж Бизе

 

10 май /събота/, 10:00 часа

Дом на културата на нефтохимика

Мажоретен конкурс

 

10 май /събота/, 11:00 часа

Държавен куклен театър

"Ивето и вълкът"

 

11 май /неделя/, 11:00 часа

Държавен куклен театър

"Ивето и вълкът"

 

12 май /вторник/, 18:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев"

"Странджански декамерон" и "Ножница на страданието" 

Автор Атанас Радойнов

Представят проф. Радослав Радев и Любо Котев

 

12 май, /понеделник/, 18:30 часа

Дом на културата на нефтохимика

Концерт на учителите - ветерани

 

13 май /сряда/, 18:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова"

"Бълтарската еротика - eнциклопедия"

Автор проф. Радослав Радев

 

14 май /четвъртък/, 18:30 часа

Сцена "Охлюва", Приморски парк

"Европейска нощ на литературата"

Нощни литературни четения и виртуална среща със

забележителни европейски писатели

С участието на Грета Кръстева, Ирослав Петков,

"Митични птици", Театрална школа - кв. Банево

 

14 май /сряда/ 18:30 часа

Дом на културата на нефтохимика

Концерт на ГПАЕ "Гео Милев" гр. Бургас

 

14 май /сряда/, 19:00 часа

Зала Опера

Премиера

Пепеляшка

Балет по музика на Сергей Прокофиев

 

15 май /четвъртък/, 17:00 часа

Дом на културата на нефтохимика

Концерт на ЦДГ "Пламъче"

 

15 май /четвъртък/, 19:00 часаДраматичен театър "Адриана Будевска"Диагноза: Едит Пиаф

 

16 май /петък/, 11:30 часа

Дом на културата на нефтохимика

Концерт на СОУ "Св. Св. Кирил и Методий"

 

16 май /петък/, 19:30 часа

Зала Опера

Трубадур

Опера от Джузепе Верди

 

17 май /събота/, 11:00 часа

Държавен куклен театър

"Тримата братя и златната ябълка"

 

20 май /вторник/, 18:00 часа

КЦ Морско казино", зала "Петя Дубарова"

Премиера на книгата " Портрет на поета като млад"
Автор Недялко Славов
Представя Андрей Захариев

 

20 май /вторник/, 19:30 часа

КЦ Морско казино", зала "Георги Баев"

Уроци по Аржентинско танго

 

21 май /сряда/, 17:00 часа

Дом на културата на нефтохимика

Концерт на ЦДГ "Раковина"

 

21 май /сряда/, 18:00 часа

Музей "Георги Баев"

"Световни австрийски писатели"

Дни на  австрийската култура

 

21 май /сряда/, 19:00 часа

Зала Опера

Концерт на Васил Петров и приятели

 

22 май /четвъртък/

КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "Цвят и плъсти"         
22 и 23 май  

 

22 май /четвъртък/, 18:00 часа                

Къща музей "Петя Дубарова"

"Магията на словото", конкурс за есе, награждаване

Традиционна изложба на детски рисунки - арт школа "Рени"

Организатор НЧ "Асен Златаров 1940", Бургас

 

22 май /четвъртък/, 19:00 часа

ДТ "Адриана Будевска"

"Австрийски музикални седмици Бургас 2014"

Симфоничен концерт

С участието на оркестъра на Държавна опера - Бургас

Диригент Иван Кожухаров

 

23 май /петък/, 18:00 часа

КЦ "Морско Казино", зала "Петя Дубарова"

С творчеството на поетесата Мария Тотева,

по случай празника на будителите

Организатор НЧ "Фар 1946", Бургас

 

23 май /петък/, 19:00 часа

Зала Опера

Севилският бръснар

Комична опера от Джоакино Росини

 

24 май /събота/, 11:00 часа - тръгване

Приморски парк, Гъпката

Празнично шествие по случай

Деня на славянската писменост и

българската просвета и култура

 

24 май /събота/, 11:30 часа

Сцена на пл. "Ат. Сиреков".

Празничен концерт с участието на хорови и фолклорни формации  

 Организира дирекция Образование

 

24 май /събота/, 12:30 часа - откриване

Изложбена зала, ул. Александровска 22

"24 май", обща изложба на бургаските художници

 

24 май /събота/, 17:00 часа

с. Извор, Община Бургас

Фолклорна програма и народни борби по случай

Деня на славянската писменост и българската просвета и култура и

празника на село Извор

Организатор НЧ "Пробуда 1929", с. Извор

 

24 май /събота/, 17:00 часа

кв. Горно Езерово, Бургас

Богата концертна програма по случай

Деня на славянската писменост и българската просвета и култура

Организатор НЧ "Васил Левски 1937", кв. Горно Езерово

 

24 май /събота/, 17:00 часа

кв. Лозово, Бургас

Концертна програма по случай

Деня на славянската писменост и българската просвета и култура и

празника на кв. Лозово

Организатор НЧ "Тракия 1930", кв. Лозово

 

24 май /събота/, 17:00 часа

с. Равнец, Община Бургас

Концертна програма по случай

Деня на славянската писменост и българската просвета и култура и

патронния празник на училище "Св. св. Кирил и Методий", с. Равнец 

Организатор НЧ "Пробуда 1929", с. Равнец

 

25 май /неделя/, откриване 10:00 часа

Анимационен фестивал
Открита сцена "Охлюва"
Прожекции: Зала "Георги Баев"
зала "Петя Дубарова"

 

25 май /неделя/, 11:00 часа

Държавен куклен театър

"Грозното пате"

 

26 май /понеделник/

КЦ "Морско казино", зала "Ал. Г. Коджакафалията"

Изложба "Цвят и плъсти", от 26 до 30 май

 

26 май /понеделник/, 10:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

Анимационен фестивал "Златен кукер"

Пълнометражен филм за деца

"Джуджето Дългоушко" - Русия

 

26 май /понеделник/, 14:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

Анимационна смехотерапия 2

"Фермичката: рибата" - Русия, "Неволите на рачето Хермит" Сингапур,"Монасите"Испания,

"Нощен влак" - България, "Любопитната мечка" - САЩ, "Сляп късмет" - Канада,

"Последният норвежки трол" - Норвегия, "На ръба" - България, "Педантичният Петър" -

Германия, "Прегрешение" - Русия, "Резултатът" - България, "Пази вкъщи!" - България 4' 22",

"Сизиф" - България, "Афера зъбна фея" - България/САЩ, "Тяло с чекмеджета" -Финландия,

"Инструментал" - Уелс

 

26 май /понеделник/, 16:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

Пълнометражен филм за деца

"Сърцето на дъба" - Испания

 

26 май /понеделник/, 18:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

"Любов и още нещо"

«Гризела» - Германия, «Нов дом" - Южна Африка, "Граф и тигър" - Чехия, "От къде идват котенцата" - България, "Масулех" - Иран, "Срещата"  - Екваториална гвинея/Испания, "Хромони" - България, "Парад" - Франция, "Подаръкът" - България, "С4" - Израел, "Съдба на копче" - Великобритания, "Преграда" - Швейцария, "Говинда" - България, "Висента" - Испания

 

26 май /понеделник/, 20:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

Филми от селекцията за 2014 година

 

27 май /вторник/, 11:00 часа

с. Равнец, Община Бургас

"Вече мога да чета", 

Децата от първи клас гостуват в библиотеката на читалището

Организатор НЧ "Пробуда 1929", с. Равнец

 

27 май /вторник/, 10:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

Анимационен фестивал "Златен кукер"

Най-доброто от МФАФ "Златен кукер - София" 2010

"как да пресичаме улицата" - българия, "моят път" - хърватия, "стречинг - франция, "след

дъжд" - франция, "ангелче" - русия, "горкият шаро" - русия, "стенли пикъл"

великобритания, "патицата, смърта и лалето" - германия, "Анна Блуме" - Германия/България,

"Чуй ме" - Унгария, "Феличита" - България

 

27 май /вторник/, 14:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

Най-доброто от МФАФ "Златен кукер - София" 2011

"Външен свят" - Германия, "Булката" - САЩ, "Пет пъти" - България,

"Луминарес" - Аржентина, "Изгубеният град  Швитез" - ко-продукция

 Полша, канада, франция, дания, швейцария, "Малкото момиченце и

Звяра" - Германия, "Паметта на тялото" - Естония, "Изкушението" - Хърватия, "Облачно" -

Канада

 

27 май /вторник/, 16:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

Най-доброто от МФАФ "Златен кукер -София" 2012

"Матесо" - Белгия, "Цайс" - Франция, "Rew day" - България, "Убийството на прасето" -

Италия, "Демони" - Германия/Канада/България,

"Изпълнение на цигулка" - Холандия, "Малу" - Белгия, "Червената река",

"Сонг Хонг" - Франция, "Ватманката" - Франция, "Как се яде ябълка" - САЩ/ Южна Корея,

"Хинтерланд" - Англия, "Баща" - България/Германия/ Хърватска

 

27 май /вторник/, 18:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

Най-доброто от МФАФ "Златен кукер -София" 2013

"Снежинка" - Русия, "City видео" - Беларус

"Колумбъс" - Германия, "Бавно, плавно" - Италия, "Международен ден на бащата" - Латвия,

"Отражение" - Франция, "О, Уили" - Белгия/Франция/ Холандия/Люксембург, "Ниоша" -

Израел, "Последна песен" - България

 

27 май /вторник/, 20:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

Най-доброто от МФАФ "Златен кукер - София" 2014

 

27 май /вторник/, 19:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова

Уроци по Аржентинско танго                                                         

Срещи на Бургаското танго общество

 

28 май /сряда/, 19:00 часа

Дом на културата на нефтохимика

"Тестостерон" от Анджей Сарамонович. Постановка Пламен Панев. С участието на Юлиан Вергов, Малин Кръстев, Филип Трифонов, Добрин Досев, Герасим Георгиев                                                                               

28 май /сряда/, 19:00 часа                                                                                                              

КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова

Творческа среща - концерт със Светлана Карас

Ръководител Международна музикална школа Русия

 

29 май /четвъртък/, 10:00 часа до 12:30 часа

Открита сцена "Олюва"

Хепънинг за детски мажоретни състави                                                                        

 

29 май /четвъртък/, 17:30 часа

Открита сцена "Олюва"

Детски мюзикъл "Приключения опасни с герои сладкогласни"

представя НУМСИ "Христина Морфова", Стара Загора

Текст: Недялко Йорданов

Музика: Константин Ташев

Постановка: Боряна Кьосева

Аранжимент и съпровод: Деян Асенов

Благодарности към актрисата Диана Найденова

 

29 май /четвъртък/, 18:00 часа до 20:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

"Th13teen Arts"Презентация за Национален конкурс за творчески предприемачи

 

29 май /четвъртък/ 19:00 часа

Дом на културата на нефтохимика

 "Възгледите на един учител за всеобщата просвета"

Спектакъл на Камен Донев

 

29 май /четвъртък/, 19:00 часа

Зала Опера

Травиата

Опера от Джузепе Верди

 

30 май /петък/, 14:00 часа

Открита сцена "Охлюва"


Празничен спектакъл "Децата могат всичко"

 

30 май /петък/, 17:00 часа

Открита сцена "Охлюва

Карнавал на биоразнообразието

30 май /петък/, 18:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Петя Дубарова

Музикално-поетичен рецитал на Мария Тотева

 

30 май /петък/, 18:00 часа

КЦ "Морско казино", зала "Георги Баев" 

Награждаване на участниците в изложба

 "Моят космически свят"

 

 

30 май /петък/, 19:00 часаДраматичен театър "Адриана Будевска"Омайна нощ  

30 май /петък/, 19:30 часа

Зала Опера

Премиера

Пепеляшка

Балет по музика на Сергей Прокофиев

 

31 май /събота/, 11:00 часа

Държавен куклен театър

"Момата чернодреха"

 

31 май /събота/, 19:00 часа

Концертна зала "Проф. Иван Вульпе"

100 години от рождението на Борис Христов

Оперен концерт

С участието на оркестъра на Държавна опера - Бургас

Диригент Иван Кожухаров

 

 

Община Бургас си запазва правото за промени на програмата.

 

 

ЗА ИНФОРМАЦИЯ

 

АДРЕСИ И ТЕЛЕФОНИ НА КУЛТУРНИ ИНСТИТУТИ

 

ГАЛЕРИЯ НА ДБХ БУРГАС

ул. Александровска,  № 22

Телефон: (056) 84 05 48

 

 

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ  ПЕТКО ЗАДГОРСКИ  БУРГАС

 ул. Митрополит Симеон, № 24

Телефон: (056) 84 21 69

 

 

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ БУРГАС

 ул. Славянска, № 69

Телефони: +359 56 82 03 44, +359 56 84 25 82

 

 

МЛАДЕЖКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР

ул. Гладстон, № 39

Телефон:056 844265

 

ТЕАТРИ

 

ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР АДРИАНА БУДЕВСКА

ул. Цар Асен I,  № 36А

Телефон: 056 84 60 40

                 056 84 14 81

 

ДЪРЖАВНА ОПЕРА БУРГАС

ул. Климент Охридския, № 2

Телефон: 056 84 17 40

 

 

ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР

ул. Климент Охридски, № 2

Телефон: (056) 84 12 35 - каса.

                 (056) 84 07 35

 

 

ОП ЛЕТЕН ТЕАТЪР, ФЕСТИВАЛИ И КОНЦЕРТИ

площад  Тройката,  № 1 - Културен дом на нефтохимика

Телефон: 056 844 274

 

 

КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР МОРСКО КАЗИНО

Приморски парк

Телефон: 056 911 868

 

ЛЕТЕН ТЕАТЪР

 

Приморски парк 

Свали като PDFСвали като PDF Разглеждания: 7187 Последна промяна: 15:11:57, 26 Мая 2014